fbpx
INFORMACJE

Ile za promocję zapłaci Zabrze?

Miasto Zabrze, źródło: Facebook

Zielona Góra zawarła umowę z firmą Winning Moves Polska na swoją edycję gry w 2019 roku, a jej koszt wyniósł wówczas nieco ponad 100 tys. zł. Sąsiednie Katowice, jak informował w 2021 roku portal infokatowice.pl, zapłaciły – realizując dwie umowy – 125 tys. zł. To jednak nie koniec kosztów, gdyż katowickie wodociągi również partycypowały w tym wydatku – umowa została zawarta na kwotę 50 tys. zł netto. 175 tys. zł zatem wyniosła promocja Katowic na planszy kultowej gry. Ile za promocję zapłaci Zabrze?

Kilka tygodni temu władze miasta poinformowały, iż Zabrze, podobnie jak kilka innych polskich miast, będzie miało swoją edycję gry planszowej Monopoly. Gra zostanie zaprezentowana jesienią. Najcenniejszym polem będzie wieża ciśnień przy ul. Zamoyskiego.

Ile za promocję zapłaci Zabrze?
W związku z realizacją zabrzańskiej edycji gry planszowej Monopoly została zawarta umowa na kwotę 100.000 zł – odpowiedziała naszemu dziennikarzowi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

100 tys. zł przy kosztach, jakie poniosła Zielona Góra 4 lata temu i Katowice wraz z wodociągami, nie jest zbyt wygórowaną kwotą. Czy miejskie spółki będą partycypować w kosztach?

Ciuciubabka ze Spółką Stadion
Większość zapytanych zabrzańskich spółek już odpowiedziała i nie będzie brała udziału w kosztach gry. Czekamy jeszcze na kolejną odpowiedź od wiceprezesa Macieja Buchalika ze Spółki Stadion, który na pierwsze pytanie naszego dziennikarza, jakie koszty poniosła/poniesie Spółka w związku z edycją zabrzańskiej wersji gry Monopoly, odpowiedział:

Informuję, iż tak sformułowane pytanie w części nie stanowi informacji publicznej w rozumieniu ustawy z dnia 6 września o dostępie do informacji publicznej. Pytanie o koszty, jakie poniesie Spółka w przyszłości dotyczy zatem zamierzeń / działań które nie są obecnie utrwalone, tj. nie istnieją w jakiekolwiek zmaterializowanej postaci. Przedmiotem wniosku może być jedynie informacja o zaistniałych faktach, które mają miejsce w chwili złożenia wniosku. Sam wniosek nie może służyć wytworzeniu informacji, tak więc wniosek zawierający pytania o zdarzenia przyszłe lub takie, które jeszcze nie nastąpiły, należy zakwalifikować jako niedotyczący informacji publicznej (wyrok NSA z dnia 5 listopada 2015 r., sygn. akt i OSK 2143/14). Odpowiadając natomiast na pierwszą część pytania informuję, iż Spółka nie poniosła żadnych kosztów w związku z edycją zabrzańskiej wersji gry Monopoly. (11.05.2023 r.)

Nasz dziennikarz zadał zatem kolejne pytania, tym razem odnoszące się do zaistniałych faktów (18.05.2023):

– Czy Stadion w Zabrzu Sp. z o.o. zaplanował koszt związany z zabrzańską edycją gry Monopoly? Jeśli tak, proszę podać, jaka to kwota.
– Czy Stadion w Zabrzu Sp. z o.o. podpisał umowę lub jakikolwiek inny dokument w związku z zabrzańską edycją gry Monopoly? Jeśli tak, proszę podać nazwę podmiotu, z którym została podpisana umowa oraz czego ona dotyczyła. Jeśli wiążą się z tym jakiekolwiek koszty, proszę podać ich wysokość.
– Czy odbyły się lub trwają jakiekolwiek rozmowy/negocjacje w związku z zabrzańską edycją gry Monopoly? Jeśli tak, proszę wskazać podmiot, z którym odbyły się lub trwają rozmowy/negocjacje oraz czego one dotyczą/dotyczyły.

Maciej Buchalik odpowiedział:

Precyzyjna odpowiedź została już udzielona w dniu 11.05.2023 r. i to zamyka temat.

Dalszej części odpowiedzi cytować nie będziemy, gdyż są to przymówki prezesa Buchalika w kierunku naszego dziennikarza. Tymczasem, zgodnie z ustawowym terminem, czekamy na odpowiedzi, które nie padły.

Podobne artykuły

Budowa czwartej trybuny stadionu Górnika pod znakiem zapytania

redaktor

Zastępca Mańki-Szulik w radzie nadzorczej Podbeskidzia

redaktor

„Antczak i Pawlenka o… Zabrzu” – Odcinek 2 – Górnik Zabrze

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «