fbpx
INFORMACJE

Internetowa zrzutka dla Darii – pilnie potrzebne krzesełko schodowe

Daria urodziła się bez przedramion i części chwytnych dłoni. Jest osobą niepełnosprawną, ale aktywną zawodowo. Dotąd wspierał ją w ograniczeniach ruchowych jej ojciec. Niestety po dwóch przeprowadzonych ostatnio operacjach sam nie może się poruszać o własnych siłach. Zamiast o kulach porusza się na wózku inwalidzkim. Jest tylko jeden problem, nie jest w stanie wyjść na zewnątrz budynku. W zniesieniu wózka nie pomoże mu ani Daria, ani jej mama. Dlatego w internecie trwa zbiórka pieniędzy na specjalne krzesełko schodowe, które ułatwiłoby Darii codzienne życie i pozwoliło wspierać schorowanych i starszych rodziców.

– Bardzo chciałabym zebrać środki finansowe na krzesełko schodowe (rodzaj windy) – to właśnie jedna z rzeczy niemożliwych, dla mnie trudna do wykonania ale możliwa. Zwracałam się z prośbą o dofinansowanie do PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) oraz do Urzędu Miasta w Zabrzu, niestety w obydwu jednostkach spotkałam się z odmową. Powodem odmowy jest brak środków finansowych – opowiada Daria.

Jedynym wyjście okazało się zorganizowanie internetowej zrzutki pieniędzy. Krzesełko schodowe to rozwiązanie idealne, jest łatwe w montażu i nie wymaga przeprowadzania prac budowlanych w klatce schodowej. Ale jest też bardzo drogie – koszt takiego urządzenia to 120 tys. zł!

Udało się już zebrać niecałe 20 tys zł. Wiele pieniędzy jednak jeszcze brakuje. – Nie jest to dla mnie łatwą sprawą i psychicznie czuję się z tym okropnie. Jednak nie mam innego wyjścia. Nie stać mnie ani moich najbliższych na zakup tak drogiego sprzętu. Mieszkam z Rodzicami którzy są seniorami (…) Z racji wieku moich Rodziców i ograniczeń które z tego wynikają jestem jedyną osobą zaopatrującą dom. Krzesełko schodowe umożliwiłoby mi transport sprawunków na drugie piętro w starym domu. Klatka schodowa nie ma windy i wszystkie zakupy czy rzeczy o większych gabarytach muszę wciągać na różne sposoby co jest dla mnie ogromnym problemem – dodaje Daria.

Tym, którzy chcą wesprzeć Darię zachęcamy do zaangażowania się w internetową zrzutkę. Więcej informacji na jej temat znajdziecie tutaj. Liczy się naprawdę każda złotówka.

Podobne artykuły

Śmierć na torach – mężczyzna potrącony przez pociąg

redaktor

Mama 4+. Najwięcej wniosków matek ze Śląska i jednego ojca z Zabrza

redaktor

Dwudniowa giełda płyt winylowych i CD w zabrzańskim centrum handlowym

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «