fbpx
INFORMACJE

Jak poprawić bezpieczeństwo na feralnym skrzyżowaniu?

To nie pierwszy wypadek na skrzyżowaniu ulic Korczoka z Wyciska i Kawika. Jednak ten, który miał miejsce w miniony piątek wywołał dyskusję wśród internautów. Jak zatem poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu zlokalizowanym przy jednej z głównych ulic Zaborza?

Mieszkańcy Zaborza nie od dziś mówią o tym, że kierowcy ulicą Korczoka jeżdzą z prędkością zbliżoną do tej na Drogowej Trasie Średnicowej. Ja bym aktywował ten fotoradar dla jadących od centrum a Korczoka – to już w ogóle dla niektórych tor wyścigowy. Jakby postawić patrol w okolicy -poczty to byłby mandat za mandatemskomentował w grupie dyskusyjnej „Dzieje się w Zabrzu” Mariusz.

Światła czy rondo?

Mieszkańcy nie od dziś apeluję też o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na feralnym skrzyżowaniu. Światła jednak mogłyby stać się przyczyną korków zarówno na ul. Korczoka, jak również bocznych Wyciska i Kawika.

Jednak pomysłów na to, jak poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu jest więcej.

Rondo…. Niewielkie rondo przesunięte lekko w stronę Wyciska i Korczoka spowoduje samoistne ograniczenie prędkości i nie zaklóci płynności ruchu… Światła są „psu na budę”… – napisał w grupie „Jesteśmy z Zaborza” Roman.

Progi zwalniające

Jednym z ciekawszych pomysłów na zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu są progi zwalniające.

Niech zrobią progi zwalniające na Korczoka przy dojeździe do tego skrzyżowania. Albo takie podwyższenie jakie jest na Porembie koło szkoły – napisała w grupie dyskusyjnej „Jesteśmy z Zaborza” Małgorzata.

Faktycznie szerokie progi przy szkole na ul. Korczoka w Zaborzu-Porembie przynoszą oczekiwany efekt. Wszyscy kierowcy zmuszeni są tam zwalniać. W pomysły mieszkańców powinni jednak wsłuchać się urzędnicy z Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu i w końcu zacząć działać.

Foto: Adrian Dzielicki

Podobne artykuły

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

redaktor

Zabrzańska propaganda sukcesu – radni lansują się w piekarni

redaktor

Kompletnie pijany kierowca fiata zakończył jazdę na latarni

redaktor

3 komentarze

Adrian 15 maja 2021 at 11:13

Witam, zaznaczam że na tym skrzyżowaniu są przejścia dla pieszych w bliskiej odległości od centrum skrzyżowania. Jest duże ryzyko, jeśli podczas kolizji lub wypadku narażeni będą piesi. Mój syn wraz z kolegami cztery razy w tygodniu uczęszczają tą trasą na treningi MKS. Podpowiedź do Władz Zabrza nasuwa się sama – nie tylko kierowcy ucierpią, ale i postronne osoby włączając w to dzieci. Mini rondo lub duże progi hamujące powinny powstać jak najszybciej. Pozdrawiam.

Odpowiedz
Adrian 16 maja 2021 at 12:53

Witam, proponuję progi zwalniające. Dzieciaki często przemieszczają się tędy w drodze na trening MKS.

Odpowiedz
Sis 10 listopada 2022 at 10:42

Progi zwalniające przed skrzyżowaniem? Jak kierowca nie zauważy (szczególnie wieczorem), a będzie jechał szybko to odbije się i gdzie wyląduje?
Zamiast zrobić porządne rondo na tym skrzyżowaniu, to zabiera sie piękna przestrzeń na bezsensowne place zabaw. Rodzicom ciężko się przejść za blok albo pod szkołę z dzieciakami, żeby się pobawiły? Na ul. porzeczkowej zamiast ustawić ławeczki, posadzić drzewa i zamontować jakąś mini atrakcyjną fontannę, to co spółdzielnia Luiza zrobiła? Plac zabaw. żenada!

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «