fbpx
INFORMACJE

Kompromitacja i zmarnotrawione pieniądze! Jednoosobowy Marsz Równości! [ZDJĘCIA]

Artur Grala fajna lala!” – krzyczeli dziś na Placu Wolności kibice z Torcidy. To miał być pierwszy w Zabrzu Marsz Równości, a tak naprawdę pojawił się na nim tylko jego organizator. Niezależnie od tego w centrum miasta zaangażowano patrole policji z Zabrza i Katowic.

Przypomnijmy, że od Marszu Równości, na który zgodę wyraziła prezydent Zabrza odcięło się środowisko LGBT z całej Polski. Wydarzenie zignorowała też zabrzańska społeczność romska. Nie brakowało też przeciwników marszu. Wśród nich przedstawiciele Torcidy oraz stowarzyszenia Wolność i Niezawisłość, którzy licznie zebrali się na Placu Wolności.

Organizator Marszu Równości Artur Grala swoją kompromitującą porażkę próbował przekuć w sukces.

Wykrzykiwał przez megafon, żeby zwolennicy LGBT nie brali w nim udziału, ze względu na ich bezpieczeństwo. Potencjalnych uczestników marszu jednak trudno było znaleźć w tłumie narodowców i kibiców z Torcidy. – W marszu miało wziąć udział 30 osób, ale wystraszyli się gróźb, które pojawiały się w internecie, że zostaną pobici. Nie chcę, żeby ktoś dostał cegłówką, a sam cegłówki oczywiście mogę przyjmować, dlatego pójdę sam – wyjaśniał Artur Grala – organizator Marszu Równości w Zabrzu.

W rzeczywistości na Placu Wolności nie brakowało radiowozów i policjantów, którzy mieli wszystko pod kontrolą. Potencjalni uczestnicy marszu mogli czuć się w pełni bezpieczni. Wiadomo, że już kilka dni wcześniej zwolennicy LGBT wydarzenie zignorowali.

Artur Grala, który w marszu wziął udział sam – przez co stał się pośmiewiskiem zgromadzonych w centrum Zabrza kibiców oraz przypadkowych mieszkańców – i tak był w żywiole udzielając mediom kolejnych wywiadów.

Na organizację Marszu Równości wyraziła zgodę prezydent Zabrza. Zmobilizowano w tym celu patrole policji z komendy miejskiej i wojewódzkiej. W efekcie była to nie tylko kompromitacja, ale też zmarnotrawienie pieniędzy publicznych na zabezpieczenie tego wydarzenia. Nie od dziś wiadomo, że w Zabrzu policyjnych patroli na co dzień brakuje.

Spośród zgromadzonych na Placu Wolności niektórzy krzyczeli za Arturem Gralą „Oddaj pieniądze za obstawę policji!

Podobne artykuły

Kolejne kradzieże prądu. Tym razem na ulicach Sienkiewicza i Śmiałego

redaktor

Bundesliga zafundowała Zabrzu boisko piłkarskie

redaktor

Skatował na śmierć 43 latka z Zaborza [WIDEO]

redaktor

2 komentarze

Anonim 24 sierpnia 2019 at 18:42

Przecież to nie był żaden „marsz” tylko prowokacja jakiegoś prawackiego psychopaty. Od kilku dni się o tym mówiło, żeby nie przychodzić, bo to prowokacja.

Odpowiedz
Gh 24 sierpnia 2019 at 21:10

Grala zapłać policji za to ze byli !!!! Wszyscy włodarze naszego miasta Zabrze powinni go obciążyć może w końcu przestanie pajacować ….

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «