fbpx
INFORMACJE

Koronawirus w Mc Donald’s. 28 pracowników na kwarantannie

W sumie 28 pracowników zabrzańskiej restauracji Mc Donald’s przy Planu Teatralnym przebywa na kwarantannie. Z powodu zakażenia koronawirusem jednego z nich, w izolacji są również rodziny osób zatrudnionych w fast food. O sprawie poinformował Głos Zabrza i Rudy Śląskiej.

Obecność koronawirusa stwierdzono 16 lipca u jednego z pracowników z Piekar Śląskich. W tym samym dniu jak poinformowała gliwicka stacja sanepidu cały lokal przy Placu Teatralnym został zdezynfekowany, zatrudniono też nowych pracowników w zabrzańskim Mc Donald’s.

W tym czasie działała wyłącznie linia obsługi klientów w samochodach. Nie ma w tej chwili przeciwwskazań, żeby lokal normalnie funkcjonował. Pobrano też kolejne wymazy od osób, które na razie będą przebywać na kwarantannie do niedzieli (26 lipca).

Sytuacja epidemiologiczna w Zabrzu

Porównując z sąsiednimi miastami w Zabrzu poddanych kwarantannie jest najwięcej osób – 137. Przykładowo w Gliwicach w izolacji są 24 osoby, a w całym powiecie gliwickim 46. Jak wynika z danych gliwickiej stacji sanepidu Zabrze jest też w czołówce miast,w których stwierdzono dodatnie wyniki testów na COVID19 wśród mieszkańców. Dokładne dane publikujemy na grafice z gliwickiej stacji sanepidu.

Foto: Anna Gołaszewska, Łukasz Orzechowski.

Podobne artykuły

Część spółek miejskich z Zabrza po raz kolejny na minusie

redaktor

Debata przedwyborcza pomiędzy prezydent Zabrza, a kandydatką Koalicji Obywatelskiej [WIDEO]

redaktor

Czy mieszkańcy znają nazwiska kandydatów na prezydenta Zabrza?

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «