fbpx
INFORMACJE

Liczy się każda złotówka – warto pomóc małemu Nikodemowi

Nikodem Wasilewski to niespełna 5 miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA1. Jest to rzadkie schorzenie o podłożu genetycznym, której istotą jest osłabienie i stopniowy zanik mięśni. Proces ten jest spowodowany obumieraniem neuronów ruchowych.

Uciążliwości związane z SMA1

Zaburzenia ssania i połykania, niewydolność oddechowa, osłabienie mięśni, ograniczenie poruszania się – to tylko niektóre problemy, którym już od pierwszych dni swojego życia musi sprostać Nikodem.

Wiąże się to z koniecznością wykonywania codziennych ćwiczenia, rozprężanie klatki piersiowej, rehabilitacji, elektrostymulacji twarzy, nocnej wentylacja przy użyciu respiratora. Rodzice oraz rodzina tego małego fightera robią wszystko co w ich mocy aby powstrzymać SMA.

Najdroższy lek świata

Jedynym ratunkiem dla chłopca jest potocznie zwany NAJDROŻSZY LEK ŚWIATA za niebagatelną kwotę, ponad 9 mln zł dostępny już w Polsce.

To terapia genowa, która pomoże powstrzymać rozwój choroby i mieści się w jednej strzykawce a polega na jednorazowym podaniu kopii uszkodzonego genu. Możecie wesprzeć w tej walce finansowo Nikodema oraz dowiedzieć się jak wygląda jego życie na platformie:

https://www.siepomaga.pl/zycie-nikosia

Anna Gołaszewska

Podobne artykuły

Recydywista udawał adwokata i sporo na tym zarobił

redaktor

Dotacja z Polskiego Ładu na rewitalizację zabrzańskich zabytków

redaktor

Pożar odpadów na Zandce. Płonęła też hala produkcyjna w Mikulczycach!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «