fbpx
BIZNES

Kurtka robocza softshell – co to takiego?

Jesień i zima to wyjątkowo trudny czas, zwłaszcza dla pracowników fizycznych, którzy pracują w miejscach, takich jak plac budowy, czy magazyny. W miejscach tego typu często nie ma ogrzewania, dlatego ciało szybko traci ciepłotę, a pracownicy narażeni są na infekcje i złe samopoczucie. Odzież BHP dostępna jest jednak współcześnie w wariantach soft shell. Czy wyróżniają się kurtki robocze zimowe softshell? Dlaczego warto je zakładać?

Kurtki robocze softshell —  Czym różnią się od tradycyjnych kurtek roboczych?

Oferta odzieży roboczej jest bardzo szeroka. Poszczególne warianty różnią się od siebie zarówno ceną, jak i użyciem materiałów niezbędnych do ich stworzenia. Wielu pracowników zwraca uwagę nie tylko na cenę, ale także komfort, gdyż to on generuje wydajność w pracy oraz dobre samopoczucie. Czym różni się kurtka robocza softshell od innych wariantów? Soft shell to tkanina, której zadaniem jest ochrona ciała przed wychładzającym wiatrem. Dodatkowo materiał ten wyróżnia się także bardzo wysoką oddychalnością, czyli zdolnością do odprowadzania pary wodnej, która powstała na skutek wysiłku fizycznego. To opozycyjna propozycja do tkaniny typu hard shell, czyli wariantów bardzo wysoko wodoodpornych, cechujących się większą sztywnością.

Materiał soft shell —  Tylko kurtki?

Odzież BHP to nie tylko kurtka robocza, ale także inne elementy stroju pracownika, pośród których wymienia się spodnie robocze, czy rękawiczki. Z materiałów szyte są też inne elementy garderoby. W trakcie kompletowania swojego stroju do pracy lub strojów pracowników, warto wziąć pod uwagę warianty wykonane z tej tkaniny. Dzięki temu praca będzie znacznie bardziej efektywna, a samopoczucie pracowników w pracy będzie lepsze. Kurtka soft shell ochroni ręce i klatkę piersiową przed wychłodzeniem, jednak podczas pracy w niskiej temperaturze marzną też dłonie i głowa, dlatego warto pamiętać, że kurtki robocze nie są jedynym elementem stroju.

Kurtka robocza softshell —  Czy warto kupić?

Kurtki robocze damskie i kurtki robocze męskie dostępne są w tych samych wariantach. Dodatkowo często można spotkać się z tym, że w wariancie soft shell dostępna jest także kurtka odblaskowa, która zwiększa bezpieczeństwo pracownika w miejscu pracy. Dlaczego warto zdecydować się na zakup kurtki softshell? Przede wszystkim ochroni nas ona przed negatywnym wpływem wiatru i niskiej temperatury, zwłaszcza wtedy, kiedy nasza praca wykonywana jest na zewnątrz lub w wychłodzonych magazynach. Dodatkowo stosując takie rozwiązanie, zapewnimy sobie także odpowiednie odprowadzanie powietrza, które kumuluje się przy ciele w trakcie wysiłku fizycznego. Ponadto kurtki soft shell są niezwykle lekkie, co generuje zwiększenie komfortu. Warto zaznaczyć, że tkaniny te są niezwykle odporne na zniszczenia, co zapewnia ich większą trwałość. Bez względu na to, czy jest się pracownikiem, który musi skompletować strój sam, czy też jest się właścicielem firmy, która gwarantuje go swoim pracownikom, odzież BHP wykonana z materiałów soft shell to jeden z ciekawszych wariantów na rynku.

Podobne artykuły

Systemy magazynowe WMS – czym są i jak je wybrać

@admin

Wszystko, co musisz widzieć o nowych przepisach dotyczących kas fiskalnych

@admin

Halina Bieda pisze – Z Senatu o KPO

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «