fbpx
BIZNES

Pomysły na adaptację wynajętej działki

Posiadanie własnej działki czy to o charakterze rekreacyjnym, budowlanym lub uprawnym, wiąże się z corocznymi opłatami tytułem podatku od nieruchomości. Jest to kwota ustalana na podstawie wielkości działki, a pobierana przez samorząd gminny. Z chwilą nabycia działki, właściciel zobowiązuje się uiszczać opłatę w ustalonym terminie.

Czym jest działka?

Poprzez termin „działka” rozumiemy teren stanowiący odrębną własność – może to być powierzchnia ogrodzona lub bez ogrodzenia, utwardzona betonem, kostką, kamieniami czy asfaltem, lub określony obszar gruntu z naturalną roślinnością jak las czy łąka. W zależności od jej klasyfikacji może być wykorzystana tylko zgodnie z przepisami.

Właściciele działek nie zawsze wykorzystują posiadaną działkę do własnych celów; często związane jest to z brakiem pomysłu na zabudowę, niemożność uprawiania z różnych powodów produktów rolnych, czy też z braku czasu i finansów na stworzenie konkretnej przestrzeni rekreacyjnej albo budowlanej. Często więc dobrym wyjściem jest wynajem posiadanej działki i w ten sposób zdobycie funduszy na jej późniejsze zagospodarowanie.

Działki na wynajem

Najchętniej są wynajmowanie działki o regularnym kształcie prostokąta bądź kwadratu, gdyż taką powierzchnię łatwiej jest zaadaptować na konkretną działalność. Dużą popularnością cieszą się działki uzbrojone w podstawowe media oraz takie, na powierzchni których znajduje się budowla pozwalająca na wykorzystanie jej do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub usługowej. Jeżeli działka nie posiada żadnych udogodnień, może zostać udostępniona jako prowizoryczny parking na maszyny rolnicze, czy teren pod mobilne lokale o charakterze gastronomicznym.

Wiele firm usługowych wynajmuje działki w celu ustawiania na nich hal magazynowych lub hangarów na maszyny budowlane, wykorzystywane na pobliskiej budowie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, pozwalające na zgromadzenie potrzebnych sprzętów oraz materiałów w jednym miejscu, co ułatwi i usprawni ich transportowanie na teren budowy.

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie wynajętej działki jest zorganizowanie na jej specjalnie zaaranżowanym terenie gry zespołowej typu paintball. Do tego celu nada się działka z nasadzonymi budynkami w typie hal fabrycznych.

Artykuł powstał we współpracy z www.maxon.pl/mieszkania/dzialki-na-wynajem

Podobne artykuły

Restauracja Calavera – najlepsza kuchnia włoska i meksykańska w mieście

redaktor

Gdzie szukać ofert pracy? 6 popularnych stron internetowych

@admin

Większość na minusie, czyli wyniki finansowe zabrzańskich spółek miejskich

redaktor

SKOMENTUJ

* Korzystając z tego formularza akceptujesz nasz Regulamin

» translate page «