fbpx
SPORT

Kuźnia piłkarskich talentów z Zaborza zakończyła sezon

Najmłodsi, nastawieni na piłkarskie sukcesy i grający na najwyższym poziomie. W osiąganiu sportowych triumfów nie przeszkadza im brak strategicznych sponsorów i roczne dotacje z miejskiej kasy, które wystarczają na minimum klubowych potrzeb. Zawodnicy z rocznika 2010 Młodzieżowego Klubu Sportowego Zaborze Zabrze za każdym razem pokazują, że w piłkę grać bardzo chcą i przede wszystkim potrafią.

Przenieśmy się zatem z boisk Ekstraklasy na murawę MKS-u Zaborze Zabrze. To właśnie tu wyrastają talenty, które później zasilają składy Górnika Zabrze i wielu innych czołowych klubów. To zasługa wspaniałych szkoleniowców, jak również zaangażowania i finansowego wsparcia rodziców tych utalentowanych, młodych zawodników.

W piątkowy wieczór MKS Zaborze zmierzył się z dwoma gliwickimi klubami – UKS Millenium i KKS Kolejarz. Po raz kolejny najmłodsi wychowankowie z Zaborza pokazali, że nawet w tak upalnej aurze nie brakuje im determinacji, żeby trafiać w światło bramki i zwyciężać.

– Wynik tak naprawdę nie jest ważny. Chodzi o to, że dzieci świetnie się bawią. Ja się trochę denerwuję podobnie jak wszyscy rodzice, ale emocje przechodzą po meczu. Myślę, że najważniejsza jest atmosfera i podejście wszystkich dzieci na boisku – mówi Piotr Cichoń trener i wiceprezes MKS Zaborze ds. sportowych.

Każde ligowe spotkanie jest dla najmłodszych podopiecznych klubu z Zaborza okazją do pokazania swoich umiejętności, których nabywają na treningach. Te odbywają się dwa, a nawet trzy razy w tygodniu.

– Obiecałem tacie, że zdobędę dziś przynajmniej jednego gola, bo jest bardzo gorąco. Do bramki strzeliłem jednak trzy razy! – powiedział po trzech wyczerpujących meczach Igor Dzielicki – pomocnik MKS Zaborze z rocznika 2010.

Jednak to nie tylko zdobyte bramki wywołują uśmiech na ustach najmłodszych zawodników i ich rodziców, którzy kibicują na wszystkie meczach, również tych wyjazdowych.

W tym sezonie było dobrze i źle. Źle dlatego, że czasem brakowało tempa. Najbardziej jednak jestem zadowolony ze wszystkich moich asyst – pochwalił się Wojciech Bąk, zawodnik MKS Zaborze z rocznika 2010.

W MKS Zaborze Zabrze trenuje w sumie 13 zespołów poczynając od rocznika 2012 do seniorów. Treningi odbywają się na boiskach przy ul. Wyciska.

Zachęcamy wszystkich potencjalnych sponsorów do wsparcia MKS-u Zaborze. Zabrze24.info z największą przyjemnością będzie klub z Zaborza na bieżąco wspierać medialnie.

Podobne artykuły

„Jak oni nie chcą, to ja mogę grać gdzie indziej” – powiedział Poldi

redaktor

Górnik Zabrze pokonany w Kielcach

redaktor

Puchar Polski. Kibice Socios Górnik organizują zbiórkę dla mieszkańców Ukrainy

redaktor

2 komentarze

Szpaku 15 czerwca 2019 at 13:53

Po raz kolejny potwierdza się fakt, że „w piłkę nie grają pieniądze”. Brawa dla młodzików 😎💪

Odpowiedz
Teresa 18 czerwca 2019 at 21:36

Brawo!

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «