fbpx
KULTURA

„Mały Robaczek…” czyli wystawa bajkowych ilustracji

Już w piątek 25 stycznia o godzinie 17.00 w zabrzańskim Muzeum Miejskim zaplanowany jest wyjątkowy wernisaż wystawy ilustracji do książek dla dzieci. Autorką tych bajkowych prac jest Justyna Stefańczyk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego uzyskała w pracowni prof. Mariana Oslislo.

Artystka zajmuje się ilustrowaniem poezji i tworzeniem autorskich książek obrazkowych dla najmłodszych. Jej prace były wystawiane w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Ukrainie, Holandii, Japonii, Ekwadorze i Meksyku. Ma na swoim koncie między innymi Srebrny Medal na I Biennale Plakatu w Ekwadorze, za plakat pt. „Sonia Delaunay”. Obrazkowe książki Justyny Stefańczyk znalazły się dwukrotnie w TOP 10 BOOK DESIGN AWARD, COW International Design Festival, Illustration 2016, na Ukrainie (2016, 2018).

Pod koniec zeszłego roku artystka uzyskała tytuł doktora na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, w Zakładzie Projektowania Graficznego. W tej chwili jest wykładowcą na kierunku Projektowania gier i przestrzeni wirtualnej Wydziału Artystycznego w Cieszynie.

Wystawę „Mały Robaczek” można zwiedzać od 25 stycznia do 10 marca w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia w Zabrzu przy ul. 3 Maja 6.

Podobne artykuły

Koncerty muzyczne w czasach pandemii

redaktor

Arie Mozarta, Pucciniego i Verdiego w Filharmonii Zabrzańskiej

redaktor

Trzydniowy kiermasz płyt winylowych i CD w Centrum Handlowym M1

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «