fbpx
BIZNES

Na dobry nastrój, dobre świece

Końcówka zimy to czas, który jest szczególnie dla wielu z nas. Stęsknieni za słońcem po długich miesiącach ciemności z nadzieją wyczekujemy wiosny. Ta jednak aż tak bardzo się do nas nie śpieszy. W tym szczególnym czasie warto więc sięgnąć po sprawdzone poprawiacze nastroju. Należą do nich z pewnością dobrej jakości świece.

Doceń zapach

Aromaterapia znana jest od wieków. Ludzkość szybko nauczyła się wykorzystywać siłę zapachu, który odpowiednio użyty może pomóc nam się wyciszyć i uspokoić lub wręcz przeciwnie – zmobilizować się i dodać energii. Z tego też powodu ze wszystkich rodzajów świec cenimy najbardziej te zapachowe. Szczególną zaś uwagą obdarzamy te z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych, które bazują na prawdziwym, roślinnym i kwiatowym zapachu, a nie jego sztucznych zamiennikach. Czy jednak zwracamy uwagę nie tylko na to, co dodano do świecy, ale i z czego sama ona jest wykonana? 

Świeca sojowa zamiast parafiny

Na rynku dominują oczywiście nadal świece parafinowe. Coraz więcej osób zdaje sobie jednak sprawę z części niepokojących właściwości tego typu substancji i chętnie sięga po ekologiczny i bezpieczny zamiennik, jakim są świece sojowe. Parafina nie jest produktem naturalnym, nie jest także przyjazna dla środowiska, jej spalanie może wywoływać ból głowy, a sam rozgrzany wosk może powodować nieprzyjemne oparzenia. Świeca sojowa jest natomiast ekologiczne, przyjazna dla środowiska. Z powodzeniem sięgać po taką świecę mogą również alergicy. 

Te pozytywne właściwości wynikają w dużej mierze z tego, że soja przeznaczona na tego typu świece nie zawiera szkodliwych pestycydów, toksycznych, chemicznych dodatków. Wosk z niej powstały uzupełniany jest jedynie naturalnymi dodatkami w postaci olejków eterycznych. To wszystko sprawia, że świece sojowe są przyjazne w użytkowaniu. Pozwalają pobudzić się do działania lub wyciszyć, kiedy po całym dniu krzątaniny jedyne, na co masz ochotę, to położyć się na kanapie i nie wychodzić spod koca. Nie ma tutaj żadnych niespodzianek, „dodatków” chemicznych, wypełniaczy. Świece sojowe palą się jasnym, przyjemnym płomieniem, nie kopcą się, nie wydzielają duszącego zapachu. Sam wosk, nawet jeśli gdzieś ci się rozleje, usuniesz bez problemu i nie musisz martwić się, że zepsujesz mebel. Do tego wszystkiego pojawia się jeszcze argument finansowy – świece sojowe palą się 50% dłużej od parafinowych.

Wybierz ulubioną

Oferta świec sojowych stale rośnie, do wyboru masz więc coraz więcej pięknych zapachów, które uwodzą zmysły i pomagają doczekać wiosny. Przy ich produkcji nie ma mowy o testowaniu na zwierzętach, produkcja jest ekologiczna, a świece najczęściej sprzedawane są w szklanych pojemnikach.

Podobne artykuły

Jak wybrać najlepszą multiwitaminę?

@admin

ZUS w Zabrzu przyjął najwięcej wniosków o odroczenie płatności składek

redaktor

System bonus-malus, czyli ile możesz zapłacić za OC po szkodzie?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «