fbpx
BIZNES

Na jakie meble postawić w ciasnych łazienkach?

Na jakie meble postawić w ciasnych łazienkach?

Nie da się ukryć, że łazienki, szczególnie te w blokach nie przytłaczają metrażem. Częściej borykamy się z problemem niewielkiej, ciasnej i nieustawnej przestrzeni, w której, jakby na to nie patrzeć, musi się całkiem sporo zmieścić – i nie ma tu kompromisów. To dlatego obok armatury niezastąpionym elementem każdej łazienki są praktyczne meble. Klienci chętnie sięgają po gotowe rozwiązania, zamawiają szafki na wymiar lub też decydują się na popularne zestawy modułowe. To wszystko po to, by bez problemu po prostu zmieścić wszystko, co niezbędne jest w przestrzeni higieny, relaksu i pielęgnacji, nawet jeśli ma ona tylko kilka metrów kwadratowych.

Jak dobrać meble do niewielkiej łazienki?

Nowoczesne projekty aranżacji łazienek bardzo często stawiają na funkcjonalność, ergonomiczne wykorzystanie każdej przestrzeni oraz stosowanie rozwiązań, które pozwolą ją optycznie powiększyć. Można to osiągnąć poprzez zastosowanie jasnych kolorów nie tylko na meblach łazienkowych, lecz również na podłogach i ścianach. Ci, którzy nie chcą sięgać po minimalistyczną, acz chłodną biel, mogą postawić na popularne od kilku lat delikatne pastele czy też ponadczasowe szarości. Niezmiennie ciekawym zabiegiem w łazience są także lustra. Duże tafle rozmieszczone w różnych miejscach i odpowiednie oświetlenie są w stanie zmienić nawet niewielką klitkę w przyjemną przestrzeń. I choć to tylko efekt optyczny, to jednak poprawia samopoczucie. Kolejnym ważnym krokiem są dopasowane meble łazienkowe. W mniejszych przestrzeniach rewelacyjnie będą się sprawdzać jaśniejsze gatunki drewna. Taka minimalistyczna paleta barw jest także ponadczasowa, więc nie będzie ulegać chwilowym trendom.

Sprytne sztuczki w małych wnętrzach

Właściciele małych łazienek doskonale wiedzą, że każdy centymetr jest na wagę złota. To dlatego właśnie meble na wymai czy też kolekcje modułowe będą sprawdzać się najbardziej, ponieważ pozwolą zagospodarować nawet bardzo nieustawną przestrzeń. Warto więc zainwestować w szafki wiszące i lustra. Szczególnie duże oświetlone powierzchnie będą zapewniać spektakularny efekt. Bardzo modnym rozwiązaniem są lustra z podświetleniem, które można zintegrować z meblami na zamówienie. Niektórzy klienci decydują się też na inwestycję w gablotkę z lustrzanym frontem, która wypełnią całą przestrzeń nad umywalką. Tym samym można zadbać o porządek w kosmetykach, a także stworzyć miejsce niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych. W małych łazienkach kluczowe jest bowiem sprytne godzenie praktycznych aspektów z estetyką. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na to, by sprzątanie nie zajmowało zbyt dużo czasu. Dlatego właśnie popularnością cieszą się nowoczesne meble na wymiar bez nóżek oraz wiszące szafki. Hitem stają się różnego rodzaju zabudowy. Jeśli planujesz remont łazienki, umów się na konsultację z firmą CARO z Tarnowskich Gór. Projektanci stworzą ci przestrzeń szytą na miarę, która zachwyci i wyglądem, i funkcjonalnością.

Podobne artykuły

Verticale czy klasyczne rolety – co sprawdzi się w salonie?

@admin

Jak wybrać spawarkę? To urządzenie przyda się także w domu!

@admin

Wyjątkowa kobieca biżuteria na każdą okazję – poznaj markę Pandora

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «