fbpx
INFORMACJE

Na opóźniającą się przebudowę wiaduktu można obstawiać u bukmacherów

Tego jeszcze nie było, wiadukt Zabrze-Gliwice, który wciąż jest przebudowywany, stał się obiektem bukmacherskich zakładów. Tymczasem urzędnicy ciągle analizują wniosek wykonawcy o przedłużenie terminu robót.

Zabrzański wiadukt, a raczej jego nieszczęśliwa przebudowa, która trwa już ponad dwa lata, być może stanie się kiedyś legendą. Tymczasem budowla jest już obiektem bukmacherskich zakładów.

Jedna z czołowych firm bukmacherskich w Polsce założyła, iż najbardziej prawdopodobne jest zakończenie inwestycji do końca stycznia 2024 roku. Kurs na takie zdarzenie wynosi 1,60, co oznacza, że za każdą postawioną złotówkę można wygrać 1,40 zł (po odjęciu 12% podatku od gier). Prawdopodobieństwo, że budowa wiaduktu nie zostanie ukończona do końca stycznia przyszłego roku jest małe, ale pesymiści za taki typ otrzymają 1,89 zł (kurs 2,15).

Urzędnicy wciąż analizują

29 listopada Miejski Zarząd Dróg poinformował, że wykonawca – firma AMBET Sp. z o.o. – wystąpił z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji robót (bodowa miała zakończyć się 30 listopada). Od tamtego czasu minęło blisko trzy tygodnie, tymczasem…

– Wniosek wykonawcy ze względu na wielowątkowość oraz poziom skomplikowania, w dalszym ciągu jest analizowany pod kątem zasadności – powiadomiła nas 15 grudnia Danuta Bochyńska-Podloch z Miejskiego Zarządu Dróg.

Nie wiadomo więc, czy wniosek firmy jest zasadny, ani też o jaki czas przedłużenia robót zawnioskowano – pytaliśmy o to kilkakrotnie. Miejski Zarząd Dróg poinformował jedynie, że w ocenie nadzoru inwestorskiego – biorąc pod uwagę technologię robót koniecznych do wykonania i panujące warunki pogodowe – oddanie obiektu do użytkowania powinno nastąpić w styczniu 2024 roku.

Firma bukmacherska w swoich typach być może tym się właśnie zasugerowała…

UWAGA! Portal nz24.pl nie promuje hazardu, a powyższy artykuł został napisany wyłącznie w celach informacyjnych. Hazard może uzależniać. 18+ 

Podobne artykuły

Alina Nowak – radna z dziennikarskim zacięciem

redaktor

Prokuratorskie śledztwo w sprawie odoru odpadów nabiera rozpędu

redaktor

Zmasowana dewastacja zabrzańskiego cmentarza żydowskiego

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «