fbpx
INFORMACJE

Nie chciał się już ukrywać i zgłosił się na komendę

Nietypowa sytuacja spotkała zabrzańskich policjantów. Ze spakowaną na pobyt w więzieniu walizką stawiał się w budynku zabrzańskiej komendy mężczyzna, który twierdził, że jest poszukiwany. Faktycznie był.

W czwartek do Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu zgłosił się 26-latek twierdząc, że jest poszukiwany. Można powiedzieć, że młody mężczyzna był bardzo dobrze przygotowany – ze sobą miał spakowaną walizkę z najpotrzebniejszymi rzeczami.

– Mężczyzna powiedział, że ma już dość ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mieszkaniec Zabrza poszukiwany był na podstawie listu gończego. W więziennej celi ma do odpokutowania karę 1 roku pozbawienia wolności za dokonane przestępstwa przeciwko mieniu – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Policjanci radzą

Kiedy policjanci zatrzymują osobę poszukiwaną w sytuacjach takich jak rodzinne wakacje czy podróż, narażeni na stres związany z zatrzymaniem są również bliscy osoby poszukiwanej, często także małoletnie dzieci, które nie zawsze rozumieją sytuację. Dlatego lepiej zgłosić się samemu do najbliższej jednostki Policji tak jak miało to miejsce dzisiaj.

Foto: zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły

Pół miliona złotych odszkodowania dla ofiary siostry Bernardetty

redaktor

Policjanci znaleźli zgubiony portfel

redaktor

Skatowali mieszkańca Rudy Śląskiej. Połamali mu ręce i szczękę

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «