fbpx
INFORMACJE KULTURA

Nowy festiwal na Śląsku – poznajcie wszystkie kolory orkiestr dętych

Radosny hołd dla górniczych orkiestr dętych i wyśmienita okazja do zabawy. W niedzielę 17 września odbędzie się festiwal All Brass Colors prezentujący dokonania muzyków zafascynowanych brzmieniem instrumentów dętych. Spotykamy się w Strefie Carnall Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. Wstęp bezpłatny!

Radosny hołd dla górniczych orkiestr dętych i wyśmienita okazja do zabawy. W niedzielę 17 września odbędzie się festiwal All Brass Colors prezentujący dokonania muzyków zafascynowanych brzmieniem instrumentów dętych. Spotykamy się w Strefie Carnall Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. Wstęp bezpłatny!

Festiwal jest organizowany po wpisaniu tradycji kulturowych górniczych orkiestr dętych na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturalnego. Nazwa zobowiązuje – All Brass Colors – to wydarzenie prezentujące różnorodność muzyki, którą mogą z powodzeniem wykonywać orkiestry dęte.

Wystąpią między innymi: Brass Federacja, Fanfara Avantura, L.U.C & Rebel Babel Ensemble, Jazzband Młynarski-Masecki, Vavamuffin z sekcją dętą Brassers, Pasimito, Pogodno oraz Rahim, Fokus i Ziut Gralak. Wydarzenie będzie miało bardzo otwarty i integrujący charakter. W przerwach pomiędzy koncertami na scenie muzycy będą występować wśród uczestników. W wydarzeniu udział biorą także orkiestry dęte KWK Rydułtowy, KWK JASMOS, KWK MARCEL, KWK SOŚNICA.

– All Brass Colors jest częścią projektu „Zrozumieć Śląsk”, w którym staramy się pokazać emocje, których doświadczali mieszkańcy regionu. Nie skupiamy się wyłącznie na przełomowych i historycznych momentach. W niedzielę 17 września usłyszymy i poczujemy wspólnotowy charakter orkiestr dętych – zapowiada Bartosz Wilczak ze Stowarzyszenia Pokolenie, które organizuje koncert.

Festiwal All Brass Colors to święto orkiestr dętych, dlatego w przerwach między koncertami na terenie festiwalu, wśród publiczności, występować będą Fanfara Awantura z projektem Turbo Balkan Groove oraz Brass Federacja. Tańce mile widziane.

Koncertowe ABC

Brass Federacja

Przenoszą klimat ulic Nowego Orleanu do Polski. Brzmią równie dobrze na festiwalach jazzowych i na meczach koszykówki. Grają własne utwory oraz klasyki takich artystów jak Michael Jackson, Bruno Mars czy Pharrell Williams.

Fanfara Avantura – Prawdziwie Polskie Techno

Projekt powstał na zamówienie Radiowego Centrum Kultury Ludowej w Polskim Radiu. Michał Fetler skomponował dziewięć autorskich wariacji melodii ludowych południowo-wschodniej Polski. Zestawił w nich stylistykę srogiego techno i muzyki elektronicznej z brzmieniem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Zbrojnych oraz kapeli ludowej z towarzyszeniem syntezatorów.

L.U.C & Rebel Babel Ensemble & Rahim i Fokus

Innowacyjna orkiestra, która w ciągu jedenastu lat połączyła 11.000 instrumentalistów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Rebel Babel splata ze sobą tradycyjną muzykę regionalną z hip-hopem, jazzem i rapem zapraszając do koncertów i performensów znane nazwiska oraz lokalnych muzyków, a także orkiestry. Tym razem wsparta przez Rahima i Fokusa oraz śląskie orkiestry dęte zaprezentuje między innymi klasykę śląskiego rapu.

Pasimito / Pogodno / Ziut Gralak – Górniczo Hutnicza Orkiestra Dęta

Górniczo-hutnicza orkiestra dęta robi nam paparara, wiadomo! Te frazę znają wszyscy fani dęciaków. A kto jej jeszcze nie kojarzy, na pewno będzie ją nucił po zabrzańskim koncercie. Tym bardziej, że utwór zostanie zagrany wspólnie przez wszystkie obecne na koncercie orkiestry.

Jazzband Młynarski-Masecki

Jakieś sto lat temu jazz trafił do Polski. W tym samym czasie na Górnym Śląsku masowo powstawały orkiestry dęte. Czego możemy się zatem spodziewać? Na pewno dobrej muzyki. Takiej i do tańca, i do wzruszeń.

Vavamuffin + sekcja dęta Brassers

Czy można ich nazwać najbardziej śląskim z warszawskich zespołów? Pewnie nie, ale faktem jest, że zespół powstawał w cieniu kominów Elektrociepłowni Siekierki, drugiej co do wielkości w Europie. Pewnie dlatego oddech znaleźli w muzyce reggae.

17 września, godz.17.00, Strefa Carnall Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

Fanfara Avantura – Prawdziwie Polskie Techno & Turbo Balkan Groove

Brass Federacja

L.U.C & Rebel Babel Ensemble feat. Rahim i Fokus

Pogodno / Pasimito feat. Ziut Gralak – Górniczo Hutnicza Orkiestra Dęta

Jazzband Młynarski-Masecki

Vavamuffin feat. Brassers

Orkiestry dęte KWK Rydułtowy, KWK JASMOS, KWK MARCEL, KWK SOŚNICA

Organizatorzy: Stowarzyszenie Pokolenie, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

Partnerzy: Lotto, Tauron Dystrybucja

Kampania społeczna dofinansowana z ramach dotacji celowej z budżetu państwa

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/4E2RvSevW

Podobne artykuły

Bezdomny przebywający w pustostanie uratowany przez policjantów

redaktor

Prezydent Zabrza uzyskała absolutorium za zeszłoroczny budżet

redaktor

Pożar poddasza kamienicy na ul. Dworcowej w Zabrzu. Ewakuowano mieszkańców

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «