fbpx
BIZNES

Oczyszczacz powietrza ‒ jaki wybrać?

Oczyszczacze powietrza coraz częściej pojawiają się w domach i mieszkaniach prywatnych, jak również w biurach i firmach. Dlaczego warto zainwestować w takie urządzenia i na jakie parametry zwrócić uwagę przy wyborze? Poniżej kilka podpowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Oczyszczacz powietrza ‒ czym jest, dlaczego warto go kupić?

Nie trzeba nikogo przekonywać, że wdychanie zanieczyszczonego powietrza ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia zwiększają ryzyko alergii, chorób płuc, astmy i innych dolegliwości. To nie koniec, zanieczyszczone, suche powietrze nie działa korzystnie na skórę i włosy, wywołuje poczucie zmęczenia i utrudnia koncentrację.

Właśnie dlatego warto zadbać o to, by w pomieszczeniach, w których spędzamy większość czasu, jakość powietrza była jak najwyższa. Tutaj doskonałym rozwiązaniem są oczyszczacze.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które, jak już sama nazwa wskazuje, oczyszcza powietrze. Odpowiednio dobrany model usuwa wirusy, kurz, zanieczyszczenia, alergeny, rakotwórcze lotne związki organiczne oraz wszelkiego typu pyły, w szczególności frakcję PM2.5. Jak dokładnie działa takie urządzenie?

Dzięki specjalnemu wentylatorowi powietrze “wędruje” do oczyszczacza. Tam, dzięki filtrom, powietrze jest oczyszczane. Wśród najczęściej wykorzystywanych filtrów wymienić możemy filtr wstępny, filtr HEPA, filtr węglowy i nano katalizator, filtr krzemionkowy, filtr elektrostatyczny, filtr tkaninowy i inne.

Wiele urządzeń wyposażonych jest również w nawilżacze, które są gwarancją odpowiedniej wilgotności powietrza.

Po zakończonych procesach oczyszczania, nawilżania, a czasem również jonizacji powietrze wydmuchiwane jest do pomieszczenia.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz?

Powodów, dla których warto kupić oczyszczacz powietrza jest wiele, poniżej najważniejsze z nich:

  • lepsza jakość powietrza
  • większy komfort użytkowania danego obiektu bądź pomieszczenia
  • lepsze zdrowie i samopoczucie
  • mniejsze ryzyko reakcji alergicznych

Oferta Oromed

Oczyszczacz powietrza możemy zakupić w wielu stacjonarnych i internetowych sklepach medycznych. Wszystkim zainteresowanym polecamy firmę Oromed.  Oromed to producent oraz sprzedawca sprzętu medycznego. Oferta wymienionej firmy obejmuje różne modele oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza, ale również inne artykuły medyczne, na przykład ciśnieniomierze, termometry, inhalatory, wagi i wiele, wiele innych. Wśród proponowanych przez Oromed oczyszczaczy i nawilżaczy wymienić możemy takie modele, jak ORO-AIR PURIFIER HEPA PREMIUM, ORO-AIR PURIFIER COMBI XL, ORO-AIR PURIFIER CLASSIC i inne.

Podsumowanie

Porządny oczyszczacz w znacznym stopniu podniesie jakość powietrza i pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. Dzięki takiemu urządzeniu z powietrza zostaną usunięte wszelkiego typu zanieczyszczenia, a samo powietrze będzie bardziej nawilżone. Wszystkim poszukującym oczyszczaczy polecamy ofertę Oromed.

Podobne artykuły

Jak dobrać idealny pierścionek zaręczynowy?

@admin

TINTA TATTOO – kreatywne i perfekcyjne tatuaże

redaktor

Dlaczego warto zdecydować się na zakupy online w sklepie spożywczym z dowozem?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «