fbpx
INFORMACJE

Ostatnie pożegnanie ZUK ELZAB w Zabrzu Helence

W zabrzańskiej Helence wywieszono klepsydrę. Nie zmarł bynajmniej jeden z mieszkańców dzielnicy. Po 53 latach funkcjonowania została za to zwolniona załoga Zakładów Urządzeń Komputerowych ELZAB.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 30.09.2022 r. w wieku 53 lat zmarł ELZAB. Uroczystości żałobne rozpoczną się w kaplicy PWM w dniu 30.09. 2022 r. o godz. 14.00. Złożenie ciała do grobu po uroczystościach w Kościele na cmentarzu ELZAB 1, o czym zawiadamia ZAŁOGA  W ŻAŁOBIE” – można przeczytać na wywieszonej klepsydrze przez zwolnionych pracowników ELZBAB.

ELZAB, który jest producentem kas fiskalnych z Zabrza o zwolnieniu pracowników zdecydował już kilka miesięcy temu. Przed wakacjami zapowiedział rozwiązanie umów z 95 osobami z załogi. Z kolei pod koniec sierpnia tego roku ELZAB zdecydował o zwolnieniu 80 pracowników. Jest to w sumie  dwie trzecie załogi zabrzańskiego zakładu funkcjonującego od ponad pięciu dekad  w dzielnicy Helenka.

Kończy się pewna historia…

Zwolnienia pracowników zarząd spółki tłumaczy optymalizacją kosztów i skoncentrowaniu działalności spółki na sprzedaży detalicznej nowoczesnych technologii, oraz zleceniu produkcji zewnętrznej firmie.

Sprawę poruszył w mediach społecznościowych zabrzański radny – Grzegorz Olejniczak.

„To przykre, kończy się pewna historia… Największy zakład w dzielnicy przestaje funkcjonować.
Wystosuję w tym temacie interpelację do Pani Prezydent, postaram się umówić na spotkanie, żeby dowiedzieć się czy Miasto może podjąć jakieś kroki, żeby pomóc pracownikom, mieszkańcom” – napisał w mediach społecznościowych Grzegorz Olejniczak.

Podobne artykuły

Bezpłatna komunikacja i zmiany w rozkładach jazdy na Wszystkich Świętych

redaktor

Co tak naprawdę dzieje się w Górniku Zabrze? Wywiad z Konradem Kołakowskim

redaktor

Trzech chętnych na zakup Górnika Zabrze

redaktor

4 komentarze

zabrzanin. 30 września 2022 at 15:22

przykre ale przy takiej polityce tego anty polskiego rzadu niedlugo pozamykamy reszte jeszcze istniejacych firm pod godlem orla bialego.Zostana tylko tzw strefy pracy za miske ryżu.

Odpowiedz
Anonim 30 września 2022 at 19:53

Brawo

Odpowiedz
Zbulwersowany 1 października 2022 at 15:24

Elzab, zakład produkcyjny, będzie zlecać produkcję innej firmie? Czyżby kolejne dziwne ruchy jak w 2003 roku, gdy produkcja przeszła do innej firmy produkcyjnej w tych samych pomieszczeniach? Wtedy nie wypaliło, a teraz ma się udać?
Ktoś chce zabić Elzab i zarobić na tej śmierci.

Odpowiedz
max 4 października 2022 at 12:38

Tej firmy już nie ma od dłuższego czasu.

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «