fbpx
BIZNES

Płytki drewnopodobne – czy warto wybrać płytki podłogowe drewnopodobne?

Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, jest coś takiego w pięknej drewnianej podłodze, co sprawia, że dom (lub mieszkanie) staje ciepłe. Niestety, drewno jest materiałem naturalnym i dlatego jest podatne na uszkodzenia spowodowane przez wodę lub zarysowania. Na szczęście producenci znaleźli sposób na obejście tego problemu, tworząc płytki drewnopodobne, które nie tylko są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwego drewna, ale także dostępne są w szerokiej gamie kolorów i stylów, dzięki czemu można je dopasować do każdego wnętrza.

Kluczem do tych płytek jest ich trwałość i wszechstronność. Można ich używać na podłodze w kuchni lub na ścianach w dowolnym pomieszczeniu w domu, co czyni je idealnym dodatkiem do każdej przestrzeni. Są one również bardzo przystępne cenowo, więc nie pochłoną zbyt wiele budżetu, gdy przyjdzie czas na zakup. Fakt, że nie wymagają specjalnej konserwacji ani kosztownego utrzymania, jest świetny dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na takie rzeczy.

Największą zaletą płytek jest chyba ich podobieństwo do prawdziwego drewna. Posiada całe piękno związane z tym materiałem bez żadnych wad, takich jak wysoka cena i wrażliwość na uszkodzenia lub zadrapania od wody. To sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce cieszyć się elegancją drewnianej podłogi, nie martwiąc się o jej wygląd.

Płytki imitujące drewno – dlaczego warto? Kafle drewnopodobne w aranżacji 

Płytki podłogowe imitujące drewno są znane od jakiegoś czasu, ale w ostatnich latach stały się tak popularne, że obecnie można je znaleźć niemal wszędzie. Powód jest prosty: są uniwersalne i mogą być stosowane w wielu różnych miejscach, nie tylko na podłogach. Są doskonałym wyborem do nowoczesnych wnętrz, ponieważ ich kolor i faktura przypominają wygląd naturalnego drewna, ale są znacznie trwalsze – płytki ceramiczne z efektem drewna są odporne na wilgoć i nie tracą koloru ani wzoru pod wpływem wody. Poza tym płytki podłogowe drewnopodobne są łatwe w czyszczeniu: do usunięcia wszelkich zabrudzeń można użyć mokrego mopa lub odkurzacza.

Płytki drewnopodobne imitują piękno drewna bez jego wad. A drewno jest nie tylko ciepłe, lecz także wnosi do pomieszczenia luksus i komfort. Od wieków było wykorzystywane w budownictwie, a dziś ten materiał nadal cieszy się popularnością.

Drewno zapewnia naturalne ciepło w pomieszczeniu, a jednocześnie sprawia, że jest ono stylowe i eleganckie. Płytki imitujące drewno są doskonałą alternatywą dla prawdziwego drewna ze względu na ich niską cenę, trwałość, łatwość utrzymania i przyjazność dla środowiska. Dzięki świetnym parametrom technicznym drewnopodobny gres możemy stosować nawet w intensywnie użytkowanych miejscach. Ponadto można je montować tak samo jak inne płytki. Choć obecnie dostępnych jest wiele wzorów, do najpopularniejszych należą dębowe płytki podłogowe i rustykalne płytki podłogowe. Gres drewnopodobny to rozwiązanie, które zadowoli nawet najbardziej wymagającego Klienta.

Zalety płytek ceramicznych drewnopodobnych – gdzie sprawdzą się drewnopodobne płytki? 

Płytka drewnopodobna jest przede wszystkim bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie pęka ani nie rysuje się łatwo, ponieważ jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, które mogą przetrwać lata. Fakt, że materiał ten jest odporny na wilgoć, sprawia, że jest to doskonały wybór do łazienek i kuchni, a także miejsc na zewnątrz. W przeciwieństwie do prawdziwego drewna, płytki te są w niewielkim stopniu narażone na wypaczenie na skutek wilgotności powietrza lub uszkodzenia przez wodę w wyniku zalania lub przecieku.

Nowoczesny styl wzornictwa, oparty na wzorcach skandynawskich, bezpośrednio nawiązuje do motywów naturalnych. Dlatego też płytki imitujące drewno coraz śmielej pojawiają się na podłogach, a często pokrywają również ściany. Można je znaleźć w mieszkaniach, biurach i budynkach użyteczności publicznej. Stanowią element wystroju nie tylko w pomieszczeniach reprezentacyjnych, ale także w łazienkach i kuchniach. Płytki z efektem drewna stały się obowiązkowym elementem nowoczesnego wzornictwa. Nic w tym dziwnego, skoro stanowią one doskonały element dekoracyjny, a jednocześnie są bardzo praktyczne. Dodatkowo szerokie spektrum wykończenia powierzchni płytek drewnopodobnych takich jak struktura surowego drewna, mat lub połysk pozwala na wszechstronne ich użycie. Doceniają je zarówno projektanci wnętrz, jak i klienci, których ucieszy fakt, że na rynku dostępna jest szeroka gama wariantów, dzięki czemu można znaleźć coś dla każdego gustu i stylu.

 Artykuł powstał przy współpracy z https://klink.pl/

Podobne artykuły

Baseny ze stali nierdzewnej coraz popularniejsze – z czego to wynika?

@admin

Prywatne żłobki i przedszkola

@admin

Paweł Kobyliński pisze – Jak ożywić zabrzańskie Śródmieście?

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «