fbpx
INFORMACJE

Pracownice Przedszkola nr 16 zostaną zdegradowane?

Od lat były zatrudnione jako pomoc nauczyciela. Teraz mają zostać zdegradowane do woźnych oddziałowych. Mowa o kilku pracownicach Przedszkola nr 16 w dzielnicy Poremba. Wygląda na to, że miasto szuka oszczędności, jednak to nie pierwsza próba degradacji pracownic tej placówki.

Od lat były zatrudnione jako pomoc nauczyciela. Teraz mają zostać zdegradowane do woźnych oddziałowych. Mowa o kilku pracownicach Przedszkola nr 16 w dzielnicy Poremba. Wygląda na to, że miasto szuka oszczędności, jednak to nie pierwsza próba degradacji pracownic tej placówki.

Próby zdegradowania osób zatrudnionych w Przedszkolu nr 16 jako pomoc nauczyciela do woźnych oddziałowych były już raz podejmowane. Zabrzańscy urzędnicy jednak się z nich wycofali po interwencjach w mediach lokalnych.

– To było jakieś 10 lat temu i wówczas dziennikarze nagłośnili sprawę. Teraz znów nas chcą zdegradować i nie potrafią wytłumaczyć dlaczego. Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze – mówi jedna z pracownic Przedszkola nr 16, która zastrzegła swoją anonimowość.

Zapytaliśmy w Wydziale Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu dlaczego po raz kolejny planowane jest przekształcenie dotychczasowych stanowisk pomocy nauczyciela, na wakaty woźnych oddziałowych.

– Problem polega na tym, że pomoc nauczyciela może być w placówkach przedszkolnych z oddziałami integracyjnymi, do których uczęszczają dzieci niepełnosprawne. W związku z tym, że zatrudnienie jako pomoc nauczyciela nie miało wpływu na wysokość wynagrodzenia to odstąpiliśmy swojego czasu od przekształcania tych stanowisk – mówi Ewa Wolnica, naczelnik Wydziału Oświaty w UM Zabrze.

Zamiast podwyżek degradacja

Teraz jednak zmieniły się przepisy. Wynagrodzenia w przedszkolach reguluje ustawa z lipca tego roku. Oznacza to, że pracownice przedszkola mają możliwość zarabiać więcej niż dotychczas i to najprawdopodobniej główny powód kolejnej próby ich degradacji.

– Stąd pewnie pani dyrektor podjęła taką decyzję. Analizujemy tę sprawę raz jeszcze i na pewno się nad nią pochylimy. Pracownik oczywiście ma prawo nie przyjąć nowych warunków zatrudnienia, ale wówczas dyrektor placówki może podjąć decyzję o zmianie takiego pracownika. Sprawa wciąż jest otwarta i oczywiście niczego nie można w tej chwili przesądzać. Tym bardziej, że w tej części miasta są potrzebne oddziały integracyjne w przedszkolach – dodaje Ewa Wolnica.

Stworzenie oddziałów integracyjnych mogłoby zatrzymać widmo degradacji pracownic Przedszkola nr 16. Rozmowy o ich przyszłości mają się rozstrzygnąć w ciągu najbliższych tygodni. O ich przebiegu będziemy informować.

Podobne artykuły

Radna głucha na problemy mieszkańców „Luizy”?

redaktor

Zatrzymano mężczyznę, który w sklepie groził ochroniarzowi nożem

redaktor

Wypadek na DK 88 – sarna wyskoczyła na drogę

redaktor

3 komentarze

Jatoja 29 sierpnia 2023 at 20:21

Władze Zabrza z p. prezydent na żele to żenada. Panie nauczycielki i Panie do pomocy są świetne. Dwójka moich dzieci po złych doświadczeniach z zabrzańskich prywatnych żłobków do tego przedszkola chciały i chcą chodzić.

Polecam zdegradować UM z p. prezydent a przedszkole 16 zostawić w spokoju. W UM się więcej pieniędzy na tych darmozjadach betonujacych parki zaoszczędzi.

Odpowiedz
pamiętliwy 30 sierpnia 2023 at 15:13

A co z niejaką Jadwigą Szterk lat 82 dyrektorką żłobka miejskiego oskarżona o rasizm i kierowniczką Borówką oskarżoną o mobbing? Mańka Szulik po powołaniu pseudo komisji ukręciła sprawie łeb? Przy wyborach będę miał to na uwadze.

Odpowiedz
adsgfasgarsg 30 sierpnia 2023 at 15:13

dsggsg

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «