fbpx
INFORMACJE

Przy zabrzańskim szpitalu powstanie ośrodek dla chorych na stwardnienie rozsiane

Nowa placówka o powierzchni 1000 m kw z możliwością przyjmowania nawet 3000 pacejntów rocznie powstanie już jesienią tego roku przy zabrzańskim Szpitalu Klinicznym nr 1 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Będzie to pierwsze w Polsce Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane.

Nowa placówka o powierzchni 1000 m kw z możliwością przyjmowania nawet do 3000 pacjentów rocznie powstanie już jesienią tego roku przy zabrzańskim Szpitalu Klinicznym nr 1 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Będzie to pierwsze w Polsce Centrum Kompleksowej Diagnostyki i Leczenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane.

Jak tłumaczy prof. Monika Adamczyk-Sowa, nowy ośrodek Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu, będzie nie tylko zajmował się leczeniem pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane, ale także świadczył opiekę rehabilitacyjną oraz dostęp do najnowszych metod diagnostycznych.

Pacjenci będą mieli do dyspozycji wszystko w jednym miejscu – od doskonałych specjalistów, do najnowocześniejszego sprzętu. Ośrodek umożliwi szybką diagnostykę, szybkie włączenie właściwego, zindywidualizowanego leczenia i opiekę holistyczną, spersonalizowaną dla każdego z pacjentów.

– To ośrodek który powstał w odpowiedzi na potrzeby i trendy ogólnoświatowe, bo wiemy, że obecnie podstawą optymalnej organizacji opieki zdrowotnej są „centra doskonałości” nie tylko w neurologii, ale w ogóle w medycynie – dodaje prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Monika Adamczyk-Sowa.

Foto/źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Śląski Weekend Akwarystyczny w Zabrzu [ZDJĘCIA]

redaktor

3 kilogramy marihuany i ecstasy w mieszkaniu 27 latka

redaktor

W Zabrzu wciąż wiszą plakaty częstochowskiego europosła

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «