fbpx
INFORMACJE

Służbowe auto z prezydent Zabrza omal nie potrąciło przechodniów?

Nerwowo wjechał na przejście dla pieszych, wyprzedził na nim, chociaż na pasach i zielonym świetle byli jeszcze przechodnie – o takim przebiegu zdarzeń poinformował nas jeden z mieszkańców Zabrza. A mowa o niebezpiecznym manewrze samochodu, którym jechała – jak informuje zbulwersowany pieszy - prezydent Zabrza! Teraz sprawą zajmują się policjanci.

Nerwowo wjechał na przejście dla pieszych, wyprzedził na nim, chociaż na pasach i zielonym świetle byli jeszcze przechodnie – o takim przebiegu zdarzeń poinformował nas jeden z mieszkańców Zabrza. A mowa o niebezpiecznym manewrze samochodu, którym jechała – jak informuje zbulwersowany pieszy – prezydent Zabrza! Teraz sprawą zajmują się policjanci.

Mieszkaniec Zabrza, który poinformował nie tyko policjantów, ale także lokalne media chce zachować anonimowość. Incydent miał miejsce 16 marca po godz. 9.00 na ul. Religi.

Byłem jednym z pieszych znajdujących się na przejściu, szedłem w stronę torów tramwajowych i w momencie, kiedy mieliśmy wciąż zielone światło, wyraźnie zniecierpliwiony kierowca w gwałtowny sposób wjechał pojazdem na już pustą część pasów, naruszając w ten sposób przepisy ruchu drogowego, a przede wszystkim – stwarzając zagrożenie dla pieszych znajdujących się jeszcze na przejściu – opowiada zabrzanin i świadek zdarzenia.

Na tym jednak nie koniec…

– Zdążyłem zauważyć, że na tylnym siedzeniu wspomnianego pojazdu podróżowała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent miasta Zabrze, osoba publiczna, którą łatwo rozpoznałem – ze względu na porę, można przyjąć założenie, że była już w trakcie pełnienia swoich służbowych obowiązków. Zatem, samochód ten musi być jednym z używanych przez Urząd Miasta Zabrze – najpewniej można to też potwierdzić na podstawie dzisiejszego harmonogramu pracy prezydent miasta Zabrze – dodaje mieszaniec Zabrza.

Monitoring i przesłuchanie kierowcy

Ta niezwykle niebezpieczna sytuacja – jak dodaje świadek zdarzenia – najpewniej została uwieczniona dzięki kamerom miejskiego monitoringu i na tej podstawie można zidentyfikować samochód oraz ukarać kierowcę.

Wiadomo już, że pieszy, który zgłosił incydent na ul. Religi został przesłuchany przez policjantów. Na komendzie zeznawał również kierowca. Jak potwierdzają mundurowi – jest to kierowca Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

– Kierowca podczas przesłuchania stwierdził, że nie przypomina sobie tego typu sytuacji – informuje mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

Zabrzańscy policjanci zabezpieczyli monitoring miejski. Nie chcą go jednak udostępniać do czasu zakończenia postępowania. My jednak wystąpiliśmy o uzyskanie materiału video w trybie dostępu do informacji publicznej.

Foto: Zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły

Tragiczny wypadek podczas rozbiórki budynku na Zaborzu

redaktor

Dyskusji o terenach przemysłowych w Biskupicach ciąg dalszy…

redaktor

Śmiertelny potrącenie na ul. Skargi – nowe okoliczności

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «