fbpx
SPORT

Synek z Zaborza bohaterem meczu o honor Biało-Czerwonych

W meczu o honor Euro 2024 nasza reprezentacja pokazała, że nie boi się Mistrzów Świata z 2018 roku, a kapitalną paradą popisał się Łukasz Skorupski – bramkarz Bologna FC, pochodzący z Zaborza, który swoją karierę rozpoczynał w Pogoni Zabrze i zabrzańskim Górniku.

Wyjątkowo groźna akcja w polu karnym Biało-Czerwonych miała miejsce w 11 minucie spotkania Francja -Polska. Wówczas Theo Hernández mocno strzelił przy bliższym słupku i wszystko wskazywało, że Francuzi zdobędą pierwszą bramkę. Na szczęście Skorupski sprawnie i skutecznie zareagował.

Po raz kolejny, w 19 minucie golkiper Bologna FC rewelacyjnie obronił mocny strzał  Ousmane Dembélé zaledwie z 5 metrów. Z kolei kilka minut przed końcem, bo w 42 minucie gdy Francuzi przyspieszyli na bramkę Biało-Czerwonych, Skorupski fenomenalnie zatrzymał Kyliana Mbappé. I jeszcze w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy pewnie wypiąstkował piłkę po ataku Francuzów.

Bramka dopiero z rzutu karnego

Już w drugiej połowie bramkarz pochodzący z Zabrza po raz kolejny fantastycznie wybronił strzał Mbappé. Piłka w bramce Polaków znalazła się dopiero po jedenastce, która została podyktowana w 55 minucie. Chwilę później  Mbappé pewnie wykorzystał rzut karny.

Kolejna świetna interwencja Skorupskiego miała miejsce w przedpolu, gdzie uprzedził . Na Mbappé trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, bramkarz Bolonii po raz kolejny się popisał, wybijając Antoine Griezmann’owi piłkę sprzed nogi.

Kapitalna parad synka z Zaborza z pewnością miała wpływ na ostateczny wynik spotkania Francja Polska (1:1). Skorupskiemu po meczu wręczono pamiątkową statuetkę MOTM, czyli zawodnika meczu.

– Przykro nam jest, że wracamy do domu, ale mam nadzieję, że trochę daliśmy kibicom dzisiaj radości, że zremisowaliśmy naprawdę z wicemistrzem, z dobrym zespołem i wracamy do domu.  – powiedział dziennikarzowi TVP Sport Łukasz Skorupski.

W niemal pewnych sytuacjach na bramkę stwarzanych przez Francuzów, Skorupski wygrał 5:0.

– To jest tylko ciężka praca. Starałem się być zawsze gotowy, mimo wszystko, że mało w tej reprezentacji gram. Staram się robić moją robotę. Dzisiaj miałem Mbappé do zatrzymania i mi się udało. Strzelił karnego, brawo dla niego – dodał skromnie Skorupski