fbpx
INFORMACJE

Troje pijanych kierowców i jeden pod wpływem narkotyków

Majówka na półmetku, a tylko w Zabrzu policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Oprócz nich, drogówka ujęła też 33-latka, który prowadził samochodów pod wpływem amfetaminy.

Pierwsze dwa zatrzymania miały miejsce w miniony wtorek. W dzielnicy Zaborze, na ul. Kawika zatrzymana została kobieta kierująca renault. Miała 2,22 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, również w dzielnicy Zaborze, tym razem na ul. Lompy policjanci drogówki ujęli kierującego skuterem – miał prawie pół promila. Okazało się też, że 39 latek był objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

W Święto Pracy, tuż przed godz. 22.00 na ul. Roosevelta patrol drogówki zatrzymał audi. 36-letni kierowca również miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Alkomat wykazał, że mężczyzna ma 0,6 promila w wydychanym powietrzu.

Z kolei w centrum Zabrza, w okolicach jednej z galerii handlowych, policjanci ujęli 33 latka, który prowadził samochód po wpływem narkotyków.

Zatrzymany mężczyzna zachowywał się w nienaturalny sposób, gestykulował, nienaturalnie kręcił głową, unikał kontaktu wzrokowego, pokazywał język i nielogicznie odpowiadał na pytania

W jego samochodzie znaleziono też 30 działek amfetaminy. Za prowadzenie pod wpływem środków odurzających i posiadanie narkotyków grozi mu 3 lata więzienia.

Jak zapowiadają policjanci, zmasowane kontrole drogówki mają potrwać do poniedziałku.

Podobne artykuły

Ujęto sprawców brutalnego pobicia

redaktor

Zabrze dla Ukrainy. Tir ze środkami medycznymi za 200 tys. złotych

redaktor

Ukradli zabytkową bramę cmentarza żydowskiego i chcieli ją sprzedać na złom

redaktor

3 komentarze

ziom 2 maja 2019 at 21:21

spirala alkoholowa na majówce się kręci 😉

Odpowiedz
Teresa 2 maja 2019 at 21:22

Jak się pije to się nie wsiada do samochodu i tyle.

Odpowiedz
Marcin 4 maja 2019 at 14:34

Teresa , skąd wiesz?

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «