fbpx
INFORMACJE

Ukradli fiata 126 p. Nie nacieszyli się nim długo…

10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Zabrza w wieku 20 i 47 lat, którzy z garażu przy ul. Makoszowskiej w Zabrzu ukradli małego fiata,

10 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Zabrza w wieku 20 i 47 lat, którzy z garażu przy ul. Makoszowskiej w Zabrzu ukradli małego fiata, narzędzia oraz materiały budowlane. Oldskulowym łupem nie nacieszyli się jednak długo. Szybko zostali złapani, a dziuplę też mieli mało przemyślaną. 

O włamaniu policjanci z pierwszego komisariatu zostali poinformowani w poniedziałek. Sprawcy mieli wejść do garażu, wyłamując bramę, a następnie ukraść z wnętrza narzędzia, materiały budowlane i Fiata 126p o wartości 20 tysięcy złotych.

– Kilka godzin później policjanci dostali informacje o dwóch mężczyznach, którzy na ulicy Czołgistów wiozą w wózku przedmioty pochodzące prawdopodobnie z tego włamania. Na miejsce natychmiast wysłano patrol, który potwierdził te podejrzenia – powiedział mł. asp. Sebastian Bijok, rzecznik zabrzańskiej policji.

Mężczyźni zostali zatrzymani i tymczasowo aresztowani. To dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 20 i 47 lat, którzy byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Za kradzież grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Oldskulwy łup odzyskano

Policjanci odzyskali skradzionego „malucha”, który został ukryty na jednym z podwórzy w dzielnicy Zandka. Teraz prowadzone są czynności w celu ustalenia, czy mężczyźni nie są powiązani z innymi kradzieżami w naszym regionie.

Foto: zdjęcie ilustracyjne

Podobne artykuły

Prowadził bez prawa jazdy i pod wpływem marihuany

redaktor

Jednorazowe podrożeją, inne będą tańsze – nowe ceny biletów

redaktor

Zapłacili za koncert, ale najpierw musieli obejrzeć długi film o „dokonaniach” Mańki-Szulik

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «