INFORMACJE

Wielka awaria kas fiskalnych w całym kraju dotknęła też Zabrze

Multikino, pizzerie Da Grasso, Silesia Jeans i wiele innych punktów handlowo-usługowych nie funkcjonuje przez awarię kas fiskalnych. Wszystko przez błąd zegara. Awaria dotyczy tysięcy kas fiskalnych w całym kraju produkowanych przez firmę Novitus.

Multikino, niektóre pizzerie Da Grasso, Silesia Jeans i wiele innych punktów handlowo-usługowych nie funkcjonuje przez awarię kas fiskalnych. Wszystko przez błąd zegara. Awaria dotyczy tysięcy kas fiskalnych w całym kraju produkowanych przez firmę Novitus.

W kasach fiskalnych zegar działa nieprawidłowo, dlatego wiele restauracji oraz punktów handlowych nie może poprawnie drukować paragonów. Zegar podobno wskazuje rok 2000, a nie 2020. Producent kas zapewnia, że błędy w kasach usuwa od ręki, ale trzeba drukarki dostarczyć do firmy Novitus.

Multikino i Silesia Jeans w Zabrzu

Sklep odzieżowy Silesia Jeans zlokalizowany w zabrzańskim centrum handlowym M1 dzisiaj jest zamknięty. Nie można też zakupić biletów w kasach Multikina w całym kraju.

„W związku z awarią drukarek fiskalnych w naszych kinach, zakup biletów możliwy jest wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji mobilnej” – poinformowała sieć Multikino Polska.

Radosław Narewski

Podobne artykuły

Wybory do europarlamentu – prezentacja kandydatów ze Śląska

redaktor

Czy nauczyciele mogą liczyć na wypłaty podczas strajku?

redaktor

„Idą święta” – Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy

redaktor

SKOMENTUJ