fbpx
INFORMACJE

Wielkanocne zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca pasażerów, by przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi sprawdzać przed podróżą rozkład jazdy.

Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca pasażerów, by przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi sprawdzać przed podróżą rozkład jazdy. 

Tradycyjnie, w związku ze Świętami Wielkanocnymi, w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone zmiany. Pierwsze z nich wejdą w życie już w czwartek (28 marca), natomiast najwięcej z nich będzie obowiązywać od niedzieli (od 31 marca). Warto zwrócić także uwagę, że w tym roku z okresem świątecznym zbiega się zmiana czasu z zimowego na letni. Nastąpi to w nocy z 30 na 31 marca, co oznacza, że osoby planujące w tym czasie podróże autobusami, również powinny zapoznać się z informacjami na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej.

28 i 29 marca oraz 2 kwietnia

W tych dniach w szkołach obowiązuje tzw. wiosenna przerwa świąteczna. W związku z tym na tych liniach, na których występuje podział roboczych rozkładów jazdy na podtypy, należy sugerować się rozkładami ważnymi w dni robocze nieszkolne lub niewakacyjne. W zdecydowanej większości przypadków, takie podziały jednak nie występują, co oznacza, że obowiązują zwykle rozkłady jazdy ważne na dni robocze.

Ciąg dalszy artykuł pod materiałem wideo

W sobotę jak w soboty, w niedzielę jak w niedziele i święta, ale z licznymi wyjątkami

Na większości linii w Wielką Sobotę (30 marca) oraz w Niedzielę Wielkanocną (31 marca) obowiązywać będą kolejno rozkłady jazdy na soboty (niewakacyjne) oraz na niedziele i święta (niewakacyjne). Wyjątkiem zostanie objętych w sumie około 100 linii autobusowych i tramwajowych.

– Będzie to oznaczać albo wcześniejsze zakończenie kursowania autobusów, albo pomijanie przystanków zlokalizowanych w pobliżu centrów handlowych. Niektóre z linii zostaną zawieszone – to dotyczy linii tramwajowej 23 oraz 25 linii autobusowych – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

W Poniedziałek Wielkanocny jak w niedziele i święta

W Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia), podobnie jak w Niedzielę Wielkanocną, również obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne na niedziele i święta oraz wyjątki od tej reguły, które oznaczają zawieszenie niektórych linii lub obowiązywanie rozkładów jazdy oznaczonych jako Święta Szczególne.

W czasie Świąt zmiana czasu na letni

Zmiana czasu z zimowego na letni w noc z soboty na niedzielę oznacza, że na niektórych liniach będą obowiązywać specjalne rozkłady jazdy. Sytuacja ta dotyczy 5 linii tramwajowych oraz 35 autobusowych.

– W praktyce oznacza to, że kursy rozpoczynające się pomiędzy godziną 2 a 3 nie zostaną zrealizowane lub ich rozpoczęcie zostanie przesunięte na przed godziną 2 – wyjaśnia Michał Wawrzaszek.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZTM

Szczegółowe informacje dot. ruchu autobusów i tramwajów w związku ze Świętami oraz zmianą czasu dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty. Pasażerowie, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, mogą również zadzwonić na bezpłatną i czynną przez całą dobę infolinię (800 16 30 30).

Podobne artykuły

Czy w twojej okolicy są bezdomni? Zaproś ich na poczęstunek

redaktor

Kupią i zainwestują w teren po Kopalni Makoszowy

redaktor

Wstrząs w kopalni Bielszowice! Trwają poszukiwania górników!

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «