fbpx
INFORMACJE SPORT

Wielkie Derby Śląska – zamieszki na trybunach i spalenie flagi Górnika [VIDEO]

Spalenie flagi Górnika Zabrze, próba sforsowania barierek i wejście na boisko jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Tak wyglądał ostatni kwadrans Wielkich Derbów Śląska, które w Chorzowie były zwycięskie dla Górnika (0:1).

W I rundzie Fortuna Pucharu Polski Ruch Chorzów podjął u siebie z Górnika Zabrze. Wielkie Derby Śląska po kilku latach przerwy cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Na stadionie przy ul. Cichej pojawiło się ok. 10 tys fanów futbolu, z czego ponad 400 biletów przeznaczono dla kibiców zabrzańskiego Górnika. Ci ostatni byli eskortowani przez policjantów.

Zwycięską bramkę dla Górnika i jedyną w tym spotkaniu zdobył w 43 minucie spotkania Rafał Janicki.  Trójkolorowi awansowali do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Niestety ostatnie 15 minut meczu zdominowane były przez chuligańskie zachowania pseudokibiców Ruchu Chorzów, co można obejrzeć w materiale video.