fbpx
INFORMACJE

Zabrze dołączyło do projektu „Elektryczne Śmieci”

Zabrze, jako kolejne miasto na Śląsku, dołącza do projektu Elektryczne Śmieci. Na ulicach miasta stanęło 10 charakterystycznych czerwonych pojemników przeznaczonych na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie i tonery.

Zabrzanie mogą szybko, bezpiecznie i w sposób przyjazny dla środowiska oddawać elektroodpady ze swoich domów i mieszkań. Ogólnopolski projekt realizowany wspólnie przez MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO jest rozwiązaniem bezpłatnym dedykowanym dla miast powyżej 40 tys. mieszkańców.

Liczba elektrycznych śmieci, które trafiają na rynek z każdym rokiem wzrasta. Według szacunkowych danych na świecie w 2019 roku wyprodukowano aż 53,6 miliona ton elektroodpadów. Eksperci przewidują, że w 2050 r. liczba ta przekroczy 120 milionów ton.

Pojemniki na elektro-śmieci

Jednym z głównych założeń projektu Elektryczne Śmieci jest maksymalne ułatwienie mieszkańcom pozbycia się elektroodpadów.

– W Zabrzu stanęło wczoraj10 pojemników, aczkolwiek w przyszłości liczba ta może się zwiększyć w zależności od potrzeb samych mieszkańców. Mnogość lokalizacji sprawia, że każdy obywatel Zabrza będzie mógł szybko i łatwo pozbyć się elektrycznych śmieci nie tracąc czasu na dojazd i szukanie odpowiedniego kontenera. Warto również podkreślić, że elektryczne śmieci trafiają do profesjonalnych zakładów przetwarzania, a z części odzyskanych materiałów powstają ule z recyklingu oraz wyjątkowa „sztuka ze śmieci” – tłumaczy Robert Magolon, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektu Elektryczne Śmieci.

Źródło: www.elektrycznesmieci.pl

Podobne artykuły

Tragedia na kieleckiej Kadzielni. Zginęła 20 letnia mieszkanka Zabrza

redaktor

Zgłosił policjantom zaginięcie swojego kolegi – Władimira Putina

redaktor

Podziemna przygoda w Zabrzu – grudniowa promocja

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «