fbpx
BIZNES

675 zł za OC w Zabrzu – Mubi podpowiada, jak znaleźć tańszą polisę i uniknąć kary za brak OC

Według informacji opublikowanych na portalu mubi.pl kierowcy z Zabrza w ciągu ostatnich 30 dni płacili za swoje OC średnio 690 zł. Byli więc w lepszej sytuacji niż na przykład mieszkańcy Bytomia (758 zł) czy Knurowa (814 zł), ale w gorszej niż chociażby kierowcy z Katowic (593 zł), Piekar Śląskich (546 zł) czy Wisły (458 zł). Z kolei według danych kalkulatora OC Mubi średnia cena tej polisy dla całego kraju wyniosła 862,12 zł, zatem tu również Zabrze nie wypada najgorzej. Pytanie jednak, czy można kupić ubezpieczenie jeszcze taniej, a jeśli tak, to gdzie. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak to zrobić, a jeśli przegapiłeś moment przedłużenia polisy, wyjaśniamy, w jaki sposób uniknąć możesz kary.

Rankingi ubezpieczeń – wstępna orientacja w cenach OC

Uśrednione ceny OC, z jakimi mamy do czynienia na przykład w rankingach ubezpieczeń, nie są w stanie dostarczyć Ci precyzyjnej informacji o tym, czy za swoje OC płacisz dużo czy mało. Mogą dać Ci one jedynie wstępną orientację w tej kwestii. 

Wysokość składki OC zależy od bardzo wielu zmiennych, takich jak na przykład model samochodu, jego przebieg i pojemność silnika, a także wiek i liczba lat posiadania przez kierowcę prawa jazdy. No i oczywiście od zniżek, na przykład za bezszkodową jazdę – tłumaczy doradca klienta Mubi.

Kalkulatory na witrynach towarzystw ubezpieczeniowych

O tym, ile kosztować może Twoje OC, możesz przekonać się tylko wówczas, gdy wyliczenia składki dokona za Ciebie kalkulator ubezpieczeniowy. Takie narzędzie znajdziesz na stronach większości towarzystw, ale problemem okazuje się czas – by porównać więcej ofert, za każdym razem, na każdej kolejnej witrynie będziesz musiał od nowa wypełnić formularz. Może to potrwać naprawdę długo, a i tak bez gwarancji, że na tę szczególną, najlepszą propozycję w ogóle trafisz. Co więcej, oferty sprzed kilku dni mogą okazać się już nieaktualne.

Tanie OC z porównywarką 

Narzędziem, dzięki któremu bardzo szybko sprawdzisz, czy za swoje OC nie przepłacasz jest porównywarka ubezpieczeń Mubi, której działanie wyjaśnia w reklamie telewizyjnej Krzysztof Hołowczyc – znany polski rajdowiec. W porównywarce tej również wypełniasz formularz, ale tylko jeden raz. Po jego wysłaniu natychmiast otrzymujesz szyte na miarę oferty od kilku (lub więcej niż kilku) towarzystw ubezpieczeniowych. Wszystkie aktualne, jako że narzędzie na bieżąco zaciąga dane od podmiotów, z którymi współpracuje. Dzięki takiemu rozwiązaniu natychmiast dowiadujesz się też o aktualnych promocjach, które firmy ubezpieczeniowe organizują bardzo często, zwłaszcza w Internecie (a niekiedy wyłącznie w Internecie). 

Kilka tygodni temu z porównywarki ubezpieczeń Mubi skorzystała pani Anna, 28-letnia mieszkanka Zabrza, właścicielka pięcioletniej Hondy Civic. O narzędziu kobieta dowiedziała się z artykułu, na który trafiła w sieci. A ponieważ ważność jej polisy właśnie dobiegała końca, postanowiła je wypróbować. 

Trochę obawiam się nowych rzeczy, a dodatkowo dosyć rzadko używam komputera, jednak porównywarka okazała się naprawdę prosta w obsłudze – nawet dla mnie. Choć i tak nie obeszło się bez telefonu do biura obsługi, bo nie byłam pewna, co wpisać w jednym z pól, a nie chciałam dostać oferty ubezpieczenia, która będzie zawierała błędne dane. Konsultant wszystko mi wyjaśnił, a dalej poszło już gładko – wybrałam najtańsze OC (tańsze od mojej ówczesnej polisy o prawie trzysta złotych), opłaciłam składkę przez Internet i otrzymałam dokumenty na swój adres e-mail – mówi pani Anna.

Za darmo, bez zobowiązań, 24/7, online

Zarówno sama porównywarka, jak i skorzystanie z pomocy konsultanta Mubi są całkowicie darmowe. Co więcej, nie jesteś zobowiązany do tego, by kupić którąś z zaproponowanych Ci ofert polisy OC. Jeśli okaże się, że ubezpieczenie, które posiadasz, jest tańsze od przedstawionych w Mubi propozycji, jak najbardziej powinieneś przy nim pozostać. Porównywarka świetnie sprawdzi się natomiast w sytuacji, kiedy zapomniałeś o OC i potrzebujesz przedłużyć je natychmiast, nawet jeszcze tego samego dnia, by uniknąć kary za przerwę w ubezpieczeniu. Polisę w Mubi nabyć możesz zarówno w dzień, jak i w nocy. Bez wychodzenia z domu i bez spotykania się z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli dodatkowo zainteresowany będziesz także ofertami polis autocasco dla swojego auta, również znajdziesz je i kupisz na mubi.pl.

Jak uniknąć kary za brak OC?

Warto podkreślić, że kary za brak OC są naprawdę wysokie. Nawet jednodniowa przerwa w ubezpieczeniu może Cię sporo kosztować (nawet 900 zł), a przerwa powyżej 14 dni to już kary liczone w tysiącach złotych. To oczywiste, że nie warto ryzykować, co jednak w sytuacji, gdy już otrzymałeś wezwanie do zapłaty z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego? Jeśli masz trudną sytuację życiową, możesz wypełnić specjalny wniosek i w konsekwencji uniknąć całości lub części kary, odwlec jej zapłatę lub rozłożyć kwotę na nieoprocentowane raty. Jeśli z kolei nie jesteś pewien, czy masz ważne OC, również możesz sprawdzić to na stronie UFG. Więcej dowiesz się z napisanego przez eksperta Mubi poradnika „UFG: sprawdź OC, uniknij kary za brak OC, zdobądź odszkodowanie”.

Podobne artykuły

Czy fotowoltaika się opłaca? Szacunkowe koszty instalacji fotowoltaicznej

@admin

Śląski partner w zakresie utrzymania ruchu

redaktor

FKM FPM Viton – najlepsze rozwiązania w swojej branży. Uszczelnienia vitonowe w Twoim przemyśle

@admin

1 comment

Michał 1 września 2019 at 09:59

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect.app

Odpowiedz

SKOMENTUJ

» translate page «