fbpx
BIZNES

Maści przeciwbólowe na stawy – jak to działa?

Zastanawiasz się, czy maści przeciwbólowe działają? A może to tylko zbędny wydatek, który i tak zakończy się koniecznością kupienia tabletek przeciwbólowych? Jeśli się wahasz, być może przyda Ci się kilka podstawowych informacji.

1. Maści przeciwbólowe a tabletki – które wybrać?

2. Jak znaleźć skuteczną maść przeciwbólową?

Gdy dopada nas ból, często nie mamy czasu na to, by się długo zastanawiać. Po prostu sięgamy po to, co akurat mamy pod ręką. Zazwyczaj naszym pierwszym wyborem są tabletki i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. A może warto je wymienić na żele przeciwbólowe lub maści?

1. Maści przeciwbólowe a tabletki – które wybrać?

Tabletki, kapsułki, saszetki… leki te z pewnością mają wiele zalet. Są bardzo wygodne w stosowaniu. Wystarczy chwila, by móc z nich skorzystać i poczuć ich działanie. Są kompaktowe, dzięki czemu możemy je właściwie wszędzie zabrać. Bardzo często ich ceny są przystępne, a opakowanie tabletek wystarcza na długo. A jak to jest, jeśli chodzi o maści przeciwbólowe i przeciwzapalne?

Jeśli dopada nas ból stawów / zapalenie stawów, ból ten jest zlokalizowany. W takim przypadku maść przeciwbólowa wydaje się znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem. Przede wszystkim produkty te działają miejscowo, bezpośrednio tam, gdzie powinniśmy to zrobić. Nie musimy obawiać się działań niepożądanych ani konieczności podwojenia dawki. Maści przecibólowe nie działają na cały organizm i  nie uszkadzają błony śluzowej żołądka, co z pewnością przemawia na ich korzyść. Świetnie sprawdzają się przy różnego rodzaju urazach, gdy występuje stan zapalny i z łatwością możemy zidentyfikować źródło bólu.

2. Jak znaleźć skuteczną maść przeciwbólową?

Jeśli odczuwasz silny ból i masz wątpliwości co do tego, czy w maściach przeciwbólowych odnajdziesz ratunek, pamiętaj, że masz spory wybór, dzięki czemu możesz zadziałać odpowiednio i skutecznie. Obok maści przeciwbólowych w sprzedaży dostępne są także maści rozgrzewające i chłodzące. I kiedy to dolegliwości mięśniowe lub kostno-stawowe są Twoim problemem, to właśnie maść chłodząca lub ta o działaniu rozgrzewającym może okazać się skuteczna.

Wszystkie tego typu produkty, w tym niesteroidowe leki przeciwzapalne, znajdziesz tutaj: https://www.nowafarmacja.pl/masci-przeciwbolowe. Warto pamiętać, że leki należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, dostępne są zarówno bez, jak i na receptę.

Podsumowując, jeśli dopadł Cię ból i marzysz o powrocie do normalnego funkcjonowania, maści, które posiadają działanie rozgrzewające, chłodzące i przeciwbólowe, są opcją wartą rozważenia.

Podobne artykuły

Kontrolowana przez państwo uprawa medycznej marihuany w Biskupicach

redaktor

Petunia – wszystko co musisz wiedzieć

@admin

NGK Ceramics Polska – 20 lat na rynku i nowa rekrutacja. Oto, co proponuje firma

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «