fbpx
BIZNES

Czy warto wypożyczyć komputer?

Jeśli potrzebujemy komputera, najczęściej go kupujemy. Ale nie jest to jedyna opcja, na jaką możemy się zdecydować. I nie zawsze jest to opcja najbardziej korzystna. Wypożyczenie komputera i osprzętu do niego może się okazać znacznie lepszym pomysłem.

Pracownicy tymczasowi

Komputer jest dzisiaj podstawowym narzędziem pracy w zasadzie na każdym stanowisku, nawet jeśli jest wykorzystywany tylko sporadycznie. W takich przypadkach kupuje się proste, tanie komputery. Nawet jednak taki prosty i tani komputer to realny wydatek, który nierzadko jest potem w dużej mierze marnowany, zwłaszcza jeśli pracownik pojawia się w firmie tylko na krótki okres czasu. Taki scenariusz nie jest bynajmniej rzadki, ponieważ wykorzystywanie sezonowości jest ważnym elementem w wielu branżach, a czasami też nowy pracownik pojawia się na próbę i potem okazuje się, że albo zatrudniona osoba była pomysłem złym, albo samo zatrudnienie kolejnej osoby nie przyniosło spodziewanych efektów. Wypożyczalnia sprzętu IT sprawi, że nie ma potrzeby inwestowania w nowe miejsce pracy i nawet jeśli się ono nie sprawdzi, nie będzie to poważna strata dla organizacji.

Zapewniona mobilność

Wynajem komputerów najczęściej stosowany jest w sytuacjach takich, jak powyższa, kiedy pojawiają się nowe uwarunkowania i trzeba zapewnić możliwość pracy w takiej sytuacji. Nie musi to jednak oznaczać, że zmieniła się forma organizacyjna firmy. Czasami przykładowo pojawić się może potrzeba wykonywania pracy zdalnie. Okres pandemii to znakomity przykład, ale czasami też trzeba wykonać pracę bezpośrednio u klienta bądź zrealizować jakiś projekt w terenie. Zabranie ze sobą wysoko wydajnych komputerów stacjonarnych jest nierealistyczne, a korzystanie z sensownych kosztowo rozwiązań oznacza bardzo niska wydajność. Wypożyczenie komputera to możliwość uzyskania porządnego sprzętu za naprawdę niewielkie pieniądze, co zwłaszcza w sytuacjach, kiedy komputer potrzebny jest tylko przez krótki czas, oznacza czysty zysk. Co więcej, w przypadku awarii, konieczności naprawy sprzętu czy oczekiwania na przybycie nowych urządzeń, wypożyczenie czegoś tym czasowego także będzie wielką korzyścią tak dla firm, jak i osób prywatnych.

Podobne artykuły

Śląski partner w zakresie utrzymania ruchu

redaktor

Pomysły na adaptację wynajętej działki

@admin

Maksymalna podwyżka podatku od nieruchomości

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «