fbpx
BIZNES

Systemy magazynowe WMS – czym są i jak je wybrać

Czym jest system WMS?

WMS to skrót od Warehouse Management System. W tłumaczeniu oznacza to system magazynowy. Jego podstawową rolą jest usprawnić działanie magazynu online.  Korzystając z narzędzia, można kontrolować stany magazynów, zadbać o sprzedaż i komplementację zamówień.  W efektywnym zarządzaniu magazynem online pomagają takie funkcje jak optymalizacja przepływów, generowanie dokumentów, zarządzanie produkcją i szereg pomniejszych funkcjonalności.

Czym charakteryzuje się dobry program do magazynowania online?

Dobry system magazynowy online wyróżnia się głównie funkcjonalnościami. Powinny być one na tyle różnorodne, że pozwolą na sprawne zarządzanie magazynem firm z różnych branż, a także o różnej wielkości. Funkcjonalności to jednak niejedyne cechy charakteryzujące dobry program magazynowy online. Inne istotne to również:

  • Aktualizacje systemu – pozwolą one generować dokumenty i prowadzić działania zgodnie z aktualnymi przepisami prawa; w systemie magazynowym wfirma.pl aktualizacje systemu są bezpłatne; jest to ważne, ponieważ niektóre systemy magazynowe oczekują dodatkowych opłat;
  • Bezpieczeństwo – ważne jest, aby system WMS gwarantował bezpieczeństwo informacjom wpisywanym do systemu;
  • Ochrona danych osobowych – system magazynowy musi gwarantować ochronę danych osobowych zgodnie z ustawą;
  • Mobilnością – ta cecha sprawia, że dostęp do danych funkcjonalności możliwy jest z każdego miejsca, o każdym czasie; plusem jest też to, że z magazynowego systemu informatycznego można korzystać nie tylko na komputerze stacjonarnym, ale i urządzeniach mobilnych.

Zobacz, jakie jeszcze korzyści możesz mieć, korzystając z systemów magazynowych online od wfirma.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając system magazynowy online?

Często głównym kryterium wyboru programu magazynowego jest cena. Im jest ona niższa, tym chętniej przedsiębiorca wykupi abonament. Cena nie jest jednak determinantem. Atrakcyjny abonament powinien zawsze iść w parze z funkcjonalnością programu, łatwością jego obsługi, bezpieczeństwem, dostępem mobilnym. Niski koszt abonamentu przy jednoczesnej wysokiej jakości systemu magazynowego proponuje wfirma.pl

Wybór programu magazynowego warto również uzależnić od funkcjonalności, które posiada narzędzie. Oprócz podstawowym funkcji system WMS powinien posiadać te dostosowane do branży i potrzeb danego biznesu. Warto pamiętać, aby myśleć przyszłościowo i wybrać program magazynowy wspomagający rozwój firmy na przestrzeni lat. Warto tu zaznaczyć, że rozbudowane funkcje pozwalają na osiągnięcie takich korzyści jak: optymalizacja kosztów i czasu pracy, wyeliminowanie pomyłek, lepsze zarządzanie powierzchnią magazynową, generowanie dokumentów magazynowych, prostą integrację sklepu z aukcjami Allegro.

Podobne artykuły

Rewolucja w magazynowaniu. Czy Ślązacy znają Stokado Self Storage?!

redaktor

Komórki lokatorskie zamiast piwnic

@admin

Uszkodzone szyby rolnicze mogą unieruchomić sprzęt

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «