fbpx
BIZNES

Verticale czy klasyczne rolety – co sprawdzi się w salonie?

Salon to miejsce, nazywane często przez domowników sercem domu. To właśnie tutaj, spotykają się członkowie rodziny wieczorami, tutaj oglądają wspólnie telewizję w weekendowe wieczory, to wreszcie tutaj przyjmuje się gości na niedzielne obiady. W polskich salonach, słowem, odbywają się najważniejsze wydarzenia w życiu rodziny. Dlatego właśnie tak ważną kwestią przy projektowaniu domu czy mieszkania, jest odpowiednie urządzenie tego pomieszczenia, by nie tylko pełniło szereg praktycznych funkcji, ale by się stało miejscem, w którym przebywanie jest prawdziwą sielanką, w którym czuje się ciepło ogniska domowego i do którego zawsze chętnie się wraca. Na jakie systemy okienne zdecydować się przy urządzaniu salonu? Postawić na klasykę czy na nowoczesne rozwiązania?

Rolety w salonie – postaw na klasykę!

Rolety są uznawane za rozwiązanie ponadczasowe. Ich uniwersalność doceniło już wielu klientów, którzy postawili na sprawdzone rozwiązania, duży wybór kolorystyczny, bogactwo wzorów oraz szerokie zastosowanie. Faktycznie, nie ma miejsca, w którym rolety wyglądałyby źle, to chyba najbardziej uniwersalne przesłony okienne. Sprawdzą się zarówno w salonie, jak i sypialni, ale również z powodzeniem będą służyły w łazience. Również łatwość montażu, demontażu i samego użytkowania podbiło serca wielu polskich rodzin. Rolety są montowane bezpośrednio do ramy okiennej lub nad wnęką okienną – do ściany. Montaż może być również całkowicie bezinwazyjny, za pomocą haczyków nakładanych na ramę okienną.

Duży wybór kolorów i bogactwo wzorów pozwalają dopasować rolety do każdego wnętrza, zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Oprócz klasycznych wolnowiszących rolet, wyróżniamy też rolety dzień i noc, które dają duże możliwości w regulacji zaciemnienia pomieszczenia. Za pociągnięciem sznurka lub łańcuszka można bardzo dokładnie ustawić poziom nasłonecznienia aż do całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Łatwość pielęgnacji rolet to kolejna ich zaleta. W przypadku lekkich zabrudzeń wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, z ewentualnym użyciem łagodnych detergentów i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Rolety nie wymagają żadnej konserwacji, służą latami, można je wymienić na inny wzór lub kolor bez większego wkładu finansowego.

Verticale – elegancja i innowacyjność.

Verticale, zwane też żaluzjami pionowymi to bardzo eleganckie rozwiązanie dla ochrony przed słońcem. Zbudowane są z podłużnych pasów, których system mocowany jest w suficie, oraz sznureczków, za pomocą których steruje się tymi pasami dla ustawienia odpowiedniego poziomu zaciemnienia. Estetyka verticali pozwala na ich powszechne zastosowanie w biurach, hotelach oraz instytucjach publicznych, a także w budynkach mieszkalnych. Duży wybór kolorów lameli pozwala sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagającego klienta.

Zastosowanie niepalnych materiałów, potwierdzonych właściwymi atestami, to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania. Tkaniny użyte do produkcji lameli dodatkowo cechują właściwości odbijania promieni słonecznych, dzięki czemu nie nagrzewają się tak szybko, co pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniu. Doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach okiennych, dzięki zastosowaniu elektrycznych napędów – za pomocą pilota z łatwością można zasłonić lub odsłonić okno bez konieczności podchodzenia do niego. Innowacyjność tego typu rozwiązania sprowadza się też do możliwości sterowania zaciemnieniem pomieszczenia na odległość, za pomocą odpowiedniej aplikacji w smartfonie lub na tablecie.

Artykuł napisany na podstawie materiałów dostępnych na stronie sklepu Solaro.

Podobne artykuły

Sprawdź nowe mieszkania w Zabrzu – atrakcyjna cena za metr kwadratowy i wysoki standard mieszkania w centrum miasta są możliwe!

@admin

Nowy supermarket w dzielnicy Zaborze-Południe [ZDJĘCIA]

redaktor

Śląski partner w zakresie utrzymania ruchu

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «