fbpx
INFORMACJE

Kary za jazdę na gapę można płacić zbliżeniowo

Kontrolerzy w autobusach i tramwajach są wyposażeni w nowe urządzenia do sprawdzania biletów i płatności zbliżeniowych. Gapowicze mogą w ten sposób zapłacić karę za brak biletu. ZTM zapowiada też, że od początku tygodnia kontrole w komunikacji miejskiej są przeprowadzane częściej niż dotychczas.

Nowych urządzeń wprowadzono do użytku 18 i są one uzupełnieniem dotychczasowego wyposażenia kontrolerów. Projekt zakłada, że do końca tego roku nowych „kontrolerek” będzie 170. Docelowo wyposażeni w nie zostaną wszyscy kontrolerzy biletów ZTM. Zmiany wprowadzane przez ZTM odczują szczególnie ci, którzy jeżdżą komunikacją bez ważnych biletów.

Odczują ją przede wszystkim ci, którzy „jeżdżą na gapę”. Po pierwsze kontrolerzy biletów skupiają się już na swoim podstawowym obowiązku, a w mniejszym stopniu prowadzą liczenia podróżnych – przestrzega Tomasz Musioł, zastępca naczelnika Wydziału Kontroli Biletów.

Nowe urządzenia oznaczają nie tylko możliwość opłacenia „mandatu” zbliżeniowo – co jest istotne z perspektywy pasażera, ale również ułatwienie i przyspieszenie dotychczasowej pracy kontrolujących bilety. Możliwe jest też drukowanie protokołów opłat dodatkowych, kontrola legitymacji osób niepełnosprawnych poprzez odczyt QR kodów i sprawdzenie informacji o biletach oczekujących na zakodowanie.

Od stycznia 2019 roku do końca kwietnia tego roku skierowanych do windykacji zostało 260 tys. mandatów za jazdę na gapę.

Źródło: www.metropoliaztm.pl

Podobne artykuły

Dwa tygodnie na zgłoszenie dzieci do przedszkola

redaktor

Opóźnienia pociągów! Kradzież trakcji pomiędzy Rudą Chebzie a Zabrzem

redaktor

Stanowisko za polityczną sztamę? Sebastian Dziębowski kieruje Kinem Roma

redaktor

1 comment

dzidek krępak 21 maja 2020 at 13:26

Opłata za brak biletu autobusowego wynosi aż 120 zł. Opłata dodatkowa za nieuiszczenie opłaty za parkowanie wynosi tylko 20 zł. Tak się traktuje ludzi korzystających z komunikacji zbiorowej.

Odpowiedz

SKOMENTUJ