fbpx
BIZNES

Kiełbasa na grilla — jaką wybrać i jak ją przygotować?

Zbliżający się sezon grillowania sprawia, że zaczynamy rozglądać się za wysokiej jakości grillami, ale także dobrymi kiełbasami. Są to bowiem wyroby, które najchętniej jemy w letnie, ciepłe wieczory. Czym kierować się przy wyborze kiełbasy oraz jak je prawidłowo przygotować? Przeczytaj artykuł i znajdź sklep z zestawami do grillowania w Zabrzu!

Dobra kiełbasa na grilla, czyli jaka?

Wybór kiełbasy na grilla nie jest wcale prosty. Dobry produkt powinien zawierać w swoim składzie m.in. mięso, tłuszcz, sól, przyprawy, naturalne aromaty i jadalną osłonkę. Na grilla warto wybierać te kiełbasy, które nie są już w gotowych marynatach. Mimo iż jest to wygodne rozwiązanie, o wiele lepiej będą smakować kiełbasy samodzielnie przygotowane.

Dodatkowo należy wybierać rodzaje kiełbas o średniej zawartości tłuszczu. Nie mogą być one za tłuste, jednak zbyt mała ilość tłuszczu także nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem, bowiem wówczas kiełbasa może okazać się za sucha. Najlepiej sprawdzą się kiełbasy wieprzowe, ale także białe — stanowią ciekawe urozmaicenie. Ogromne znaczenie w tej kwestii ma sklep, w którym kupiliśmy kiełbasy. Należy korzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak sieć sklepów Świeżyzna, która oferuje pyszne, wysokiej jakości kiełbasy.

Jak przyprawić i zamarynować kiełbasę?

Jeśli chcemy, by grillowane kiełbasy były naprawdę smaczne i przygotowane inaczej, niż dotychczas, możemy je zamarynować. Pamiętajmy jednak, by dokonać tego na co najmniej kilka godzin przed grillowaniem. Rodzajów marynat jest naprawdę dużo — mogą bazować np. na musztardzie czy też piwie.

Wybór przypraw do kiełbas zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Świetnie sprawdzi się ostra i słodka papryka, czosnek, pieprz ziołowy, ale też inne, równie ciekawe przyprawy. Dobrze by było, gdyby kiełbasy miały czas na nasiąknięcie smakiem przypraw. Będą wówczas lepsze.

Prawidłowe grillowanie kiełbasy

Oprócz zamarynowania kiełbas ogromne znaczenie ma ich nacięcie. Należy ciąć je w kratkę. Jeśli chodzi o grillowanie, kwestia ta jest w dużym stopniu zależna od konkretnej kiełbasy. Warto jednak przekładać ją na drugą stronę około co 5 minut, aby za bardzo jej nie spiec. Oczywiście osoby, które preferują mocno spieczone mięso, śmiało mogą grillować kiełbasy nieco dłużej.

Co ważne, nie należy ich kłaść na zimnym grillu. W pierwszej kolejności należy go rozgrzać. Podawać kiełbasy możemy m.in. z różnymi sałatkami czy spieczonymi ziemniakami.

Kiełbasa grillowa w Zabrzu

W Zabrzu, przed rozpoczynającym się sezonem grillowym, kiełbasy na grilla kupimy w stacjonarnych sklepach sieci Świeżyzna oferujących mięso i wędliny dla wszystkich smakoszy. Zakupy zrobimy między innymi w tych punktach:

  1. ul. 3 Maja 7, sklep otwarty w godzinach 7:00 do 17:00 i w soboty do 13:00
  2. ul. Bytomska 89, godziny otwarcia 7:00 do 18:00 i w soboty do 14:00
  3. ul. Piłsudskiego 9, sklep otwarty od godziny 7:00 do 17:00 i w soboty do 16:00

Śląską kiełbasę na grilla także możemy zrobić w sklepie internetowym Świeżyzna, który jest pod adresem https://sklep.swiezyzna.pl i oferuje online stały asortyment oraz dostawę w 24 godziny od nadania przesyłki.

Podobne artykuły

NGK Ceramics Polska – 20 lat na rynku i nowa rekrutacja. Oto, co proponuje firma

redaktor

Uszkodzone szyby rolnicze mogą unieruchomić sprzęt

@admin

Czym kierować się przy wyborze spodni?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «