fbpx
INFORMACJE

Kolejne podwyżki opłat w Zabrzu? Radni zagłosują w środę

Przyszłoroczny stawki podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych oraz warunki deklaracji wysokości opłat za gospodarowanie odpadami. To tylko niektóre punkty porządku obrad II sesji rady Miasta w Zabrzu, którą zaplanowano 12 grudnia. Wygląda na to, że w Zabrzu mogą być kolejne podwyżki opłat.

Oprócz tych uchwał radni mają także głosować nad zmianami w tegorocznym budżecie Zabrza. Jak wynika też z opublikowanego przez nasz serwis porządku obrad, zaraz po otwarciu sesji mają się pojawić informacje z prac posłów w Sejmie oraz z prac Sejmiku Województwa Śląskiego. Wiele wskazuje na to, że przekażą je posłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz wojewódzcy radni z tej partii, bo w końcu to oni mają większość zarówno w parlamencie, jak i w śląskim samorządzie. Poza tym prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik na jednego ze swoich zastępców powołała Borysa Borówkę z PiS o czym informowaliśmy 3 grudnia w zabrze24.info. To najprawdopodobniej efekt nieformalnej koalicji radnych PiS-u z radnymi obozu Mańki-Szulik oraz jedynym przedstawicielem KUKIZ ’15 w zabrzańskiej radzie.

Zastanawiające jest to, że w porządku obrad II sesji Rady Miasta Zabrze zabrakło punktu o powołaniu komisji radnych. Pytanie, czy wynika to z tego, że na razie Skuteczni dla Zabrza, którzy współrządzą miastem wraz z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego nie mają pomysłu na obsadę tych komisji? O głosowaniach na najbliższej sesji będziemy informować na bieżąco.

Podobne artykuły

Zaborze Północ: Nowe urządzenia na starym placu zabaw [FOTO]

redaktor

Ile kosztują edukacyjne i promocyjne działania zabrzańskich wodociągów?

redaktor

Bezpłatne badania USG piersi dla mieszkanek Zabrza

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «