ZWIERZAKI

Lasery zamiast fajerwerków – apel właścicieli zwierząt

Chociaż są spektakularne i uprzyjemniają miejskie imprezy, to dla psów i kotów są po prostu zmorą. Właściciele zwierząt z Zabrza zwrócili się z apelem, żeby zaprzestać pokazów fajerwerków podczas miejskich imprez takich jak między innymi Sylwester i Nowy Rok.

Na apel odpowiedziała Agnieszka Rupniewska – przewodnicząca klubu radnych Koalicja Obywatelska-Nowe Zabrze. Podczas II sesji Rady Miasta złożyła w tej sprawie jedną z pierwszych interpelacji do prezydent Zabrza. – Zgłosiło się do mnie kilkunastu właścicieli zwierząt. Jest to projekt, który powinien zostać rozpatrzony ponad jakimikolwiek podziałami, bo dotyczy naprawdę licznej grupy mieszkańców miasta – powiedziała zabrzańska radna.

Jak wiadomo nie jest to wcale nowa inicjatywa. Z pokazów fajerwerków zrezygnowały już takie miasta jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Częstochowa. – Każdy taki pokaz sztucznych ogni oznacza dla większości psów cierpienie i stres. Można go zwierzętom oszczędzić, ograniczając takie „huczne atrakcje” przynajmniej na imprezach masowych – mówi Anna właścicielka psa z Zabrza.

Odpowiedzi na złożoną podczas ostatniej sesji interpelację, prezydent Zabrza powinna udzielić w ciągu 14 dni. Oznacza to, że ma to zrobić jeszcze przed tegorocznym Sylwestrem, na którym zaplanowano już pokaz fajerwerków.

Podobne artykuły

Filuś wrócił do domu! Rozpoznał głos właścicielki…

redaktor

Zaginął kot! Filuś poszukiwany przez rodzinę z Zaborza

redaktor

Nikita i jej urocza kotka Kika

redaktor

SKOMENTUJ