fbpx
ZWIERZAKI

Lasery zamiast fajerwerków – apel właścicieli zwierząt

Chociaż są spektakularne i uprzyjemniają miejskie imprezy, to dla psów i kotów są po prostu zmorą. Właściciele zwierząt z Zabrza zwrócili się z apelem, żeby zaprzestać pokazów fajerwerków podczas miejskich imprez takich jak między innymi Sylwester i Nowy Rok.

Na apel odpowiedziała Agnieszka Rupniewska – przewodnicząca klubu radnych Koalicja Obywatelska-Nowe Zabrze. Podczas II sesji Rady Miasta złożyła w tej sprawie jedną z pierwszych interpelacji do prezydent Zabrza. – Zgłosiło się do mnie kilkunastu właścicieli zwierząt. Jest to projekt, który powinien zostać rozpatrzony ponad jakimikolwiek podziałami, bo dotyczy naprawdę licznej grupy mieszkańców miasta – powiedziała zabrzańska radna.

Jak wiadomo nie jest to wcale nowa inicjatywa. Z pokazów fajerwerków zrezygnowały już takie miasta jak Warszawa, Wrocław, Kraków czy Częstochowa. – Każdy taki pokaz sztucznych ogni oznacza dla większości psów cierpienie i stres. Można go zwierzętom oszczędzić, ograniczając takie „huczne atrakcje” przynajmniej na imprezach masowych – mówi Anna właścicielka psa z Zabrza.

Odpowiedzi na złożoną podczas ostatniej sesji interpelację, prezydent Zabrza powinna udzielić w ciągu 14 dni. Oznacza to, że ma to zrobić jeszcze przed tegorocznym Sylwestrem, na którym zaplanowano już pokaz fajerwerków.

Podobne artykuły

USG przełyku u psa. Kiedy wykonać i ile kosztuje?

@admin

Finał akcji DOBRA KARMA POWRACA

redaktor

Filuś wrócił do domu! Rozpoznał głos właścicielki…

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «