fbpx
BIZNES

Praktyczne rolety okienne — jaki typ wybrać?

Domy mają podział na różne strefy, a każda z nich wymaga odmiennego podejścia aranżacyjnego, zarówno z powodów artystycznych, jak i praktycznych. W mieszkaniach o skromnym metrażu strefy te są skondensowane w jednym pomieszczeniu, a najczęściej jest ich nieco mniej — np. brakuje spiżarni oraz pomieszczenia technicznego. Dopasowanie rolety do charakteru wnętrza jest bardzo istotne, bowiem tylko wtedy ma ona szansę na dobre spełnienie swoich funkcji.

Rolety w kasecie — dlaczego warto je wybrać?

Wśród najpopularniejszych przysłon okiennych znajdują się rolety chowane w kasecie. Są nieco droższe od podstawowych modeli wolnowiszących, ale wyróżniają się dodatkowymi właściwościami estetycznymi i ochronnymi. Tkanina zwinięta w specjalnym pojemniku jest mniej narażona na zabrudzenia i wilgoć. Dopasowanie kolorystyczne kasety do stolarki okiennej sprawia, że element zaciemniający lepiej scala się z wyglądem wnęki.

Oprócz typowych, jednolitych materiałów, producenci mają w ofercie również rolety w kasecie dzień noc. To unikalny system połączenia dwóch rodzajów tkanin: przepuszczającej światło i zatrzymującej je. Naprzemienny sposób łączenia sprawia, że roleta w kasecie zyskuje funkcję dzienną doświetlającą, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu prywatności domowników.

Rolety w kasecie sprawdzą się w towarzystwie większości nowoczesnych okien plastikowych. Bezinwazyjny system montażu sprawia, że w kilka chwil można je powiesić na ramie okiennej bez wiercenia w niej otworów. Po odpowiednim doborze kolorystyki powinny pasować do pomieszczeń o dowolnym charakterze.

Rolety dachowe — praktyczne rozwiązanie na nasze poddasze

Rolety dachowe Karnix to zupełnie inna grupa produktowa. Systemy te nie są przeznaczone do montażu pionowego, tylko specjalistycznego – w obrębie okien połaciowych. Cechują się idealnym dopasowaniem do ram okiennych i muszą spełniać najwyższe standardy jakości, aby nie stanowiły zagrożenia dla osób przebywających w pomieszczeniach na poddaszu.

Regulacja rolet do okien dachowych jest kilkustopniowa, zapewniająca dzięki temu skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV i światłem słonecznym, a także doskonale zaciemniają pokój w godzinach nocnych. Do wyboru jest kilka rodzajów tkanin, w tym bardzo popularna wersja 100% zaciemniająca BLACKOUT. Osoby planujące urządzić sypialnię na poddaszu powinny potraktować takie akcesorium jako konieczny element wystroju wnętrza, głównie z pobudek praktycznych.

Powiew elegancji w salonie

Poza uniwersalnymi rozwiązaniami w postaci rolet w kasetach oraz specjalistycznymi, przeznaczonymi do okien dachowych, warto rozejrzeć się wśród modeli wprowadzających do pomieszczeń elegancję na najwyższym poziomie. Zaliczają się do nich rolety rzymskie, bardzo chętnie wykorzystywane w salonach, sypialniach i salach kominkowych. Dobrze wyglądają również w małych mieszkaniach, a pokój dzienny zyskuje dzięki nim łagodny charakter i nowoczesne wykończenie.

Zastosowanie rolet w różnych miejscach to pomysł na niedrogi, praktyczny i dobrze wyglądający dodatek. Uwolnienie ścian od zasłon, a okien od firanek bardzo dobrze wpływa na kompozycję wnętrza, jego ergonomię i optyczne powiększenie przestrzeni wewnętrznej.

Podobne artykuły

Jak zadbać o bezpieczeństwo garażu?

@admin

Bezpłatna nauka w szkołach policealnych ŻAK

redaktor

Jak wybudować dom i zaoszczędzić?

@admin

SKOMENTUJ

» translate page «