fbpx
INFORMACJE

Ujawniono kolejne kradzieże prądu na terenie Zabrza

Tylko w jednym budynku na ul. Grzybowskiej lokatorzy dwóch mieszkań kradli prąd. Nielegalne przyłącza do prądu ujawnili zabrzańscy policjanci. Za kradzież prądu lokatorom grozi nawet do 5 lat więzienia i wysokie kary sięgające kilkunastu tysięcy złotych.

Tylko w jednym budynku na ul. Grzybowskiej lokatorzy dwóch mieszkań kradli prąd. Nielegalne przyłącza do energii elektrycznej ujawnili zabrzańscy policjanci. Za kradzież prądu lokatorom grozi nawet do 5 lat więzienia i wysokie kary sięgające kilkunastu tysięcy złotych.

– Policjanci, wykonując codzienne obowiązki, często zdobywają informacje o mieszkaniach, gdzie kradnie się prąd. Dzięki takim informacjom wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadza się działania mające na celu likwidacje nielegalnego poboru energii elektrycznej – mówi mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy zabrzańskiej policji.

To nie pierwsze w tym roku ujawnione kradzieże prądu na terenie Zabrza. Dwa tygodnie temu pisaliśmy o nielegalnych przyłączach na ulicach Henryka Sienkiewicza i Bolesława Śmiałego. Cały artykuł na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Podobne artykuły

13 latka potrącona na pasach. Policjanci szukają świadków wypadku

redaktor

Zabrzańskie kościoły zaczynają odczuwać finansowe skutki koronawirusa

redaktor

17 latek od ponad roku znęcał się nad rodzicami i bratem

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «