fbpx
INFORMACJE

Wybrano przewodniczących komisji Rady Miasta Zabrze

Pięciu z obozu prezydent Mańki-Szulik, czterech z Prawa i Sprawiedliwości oraz dwóch z klubu radnych Koalicja Obywatelska – Nowe Zabrze. Podczas głosowań na II sesji Rady Miasta w Zabrzu wybrano przewodniczących 11 komisji stałych w kadencji 2018-2023.

Spośród wszystkich pięciu radnych PiS, czterech zostało przewodniczącymi w komisjach stałych. W Komisji Rewizyjnej prym przez najbliższe pięć lat będzie wiódł Grzegorz Turek. Na przewodniczącego Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej większość radnych wybrała Jerzego Pabisa, z kolei do Komisji Polityki Gospodarczej i Rozwoju Miasta Ferdynanda Reiss. Komisji Oświaty i Wychowania przewodniczyć będzie Sebastian Markisch.

Ugrupowanie rządzącej od 12 lat prezydent Zabrza ma najwięcej, bo pięciu  przewodniczych. Tak jak w poprzedniej kadencji za Komisję Kultury i Dziedzictwa odpowiadać będzie Dariusz Walerjański. Chyba w najważniejszej w mieście – Komisji Budżetu i Inwestycji przewodniczącym jest Janusz Bieniek. Radni z obozu prezydent mają też Komisję Sportu – Damian Trześniewski oraz Komisję Prawa i Bezpieczeństwa Publicznego – Joachim Wienchor. Przewodniczącą Komisji Skarg Wniosków i Petycji została Gabriela Bator.

Tylko dwoma komisjami stałymi zarządzać będą radni z klubu Koalicja Obywatelska-Nowe Zabrze. Komisją Ekologii Urszula Potyka, zaś Komisją Gospodarki Komunalnej (to całkiem nowa komisja w Radzie Miasta) Przemysław Juroszek. Dodatkowo radny Juroszek został jednogłośnie wybrany przez wszystkich zasiadających w Radzie Miasta na przedstawiciela Zabrza w KZK GOP.

Podobne artykuły

Stowarzyszenie Boks Zabrze zaprasza na dni otwarte w ramach „Ferii z boksem”

redaktor

Majówka 2022 na zabrzańskich drogach – bilans wypadków i nietrzeźwych kierowców

redaktor

Większość pojazdów do odśnieżania Zabrza jest niesprawna! [FOTO]

redaktor

SKOMENTUJ

» translate page «